Yetim Eğitimi

Birbirlerinin velisi olan müminler zor zamanlarda bu velayet görevlerini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak zorundadır. İslam coğrafyalarındaki mazlum öksüz ve yetimlerin yeniden hayata tutunmaları ve geleceğe dönük umutlarının yeniden yeşermesi, yaşadıkları topluma önder birer şahsiyet olma yolunda yetim eğitimi projesiyle hayra, kalıcı bir değer katmak amaçlanmaktadır.

Türkiye (81 il), Filistin, Balkanlar, Suriye, Somali, Sudan, Moritanya, Pakistan, Bangladeş, Arakan ve Etiyopya ülkelerini kapsayan proje ile ilk etapta adı geçen ülkelerde, sonraki yıllarda ise yeni ülkeler ilave edilerek 2016 yılı içerisinde 2.000, 3 yıl içerisinde de 10.000 öksüz ve yetimi desteklemeyi hedefliyoruz.

Yetim Eğitim Destek Projesi ile her türlü eğitim imkanlarından ve maddi imkansızlıklardan yoksun olan öksüz ve yetimlerin eğitimlerini sürdürebilmelerine imkan tanımak, öksüz ve yetimlerin kendi ülkelerinde, kendi toplumlarına aydın ve münevver bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla başlattığımız bu projemize siz değerli gönül dostlarımızın destek ve dualarını beklemekteyiz. 

İslam coğrafyasındaki çoğu ülkeyi kapsayan projemizde;  10 farklı bağışçıdan oluşan bir grup yine 10 farklı yetimden oluşan bir grubu destekleyecektir. Bu sayede bağışçımız aylık olarak vereceği 110 TL'lik ( 35€ / 40$ ) bir yetim bağışıyla 10 ayrı yetimi destekleyecek, 10 ayrı yetimden dua alacaktır.

Yetim Eğitim Destek Projesi

Yetim Eğitim Destek Projesi

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği yardım faaliyetlerine yeni projesi olan Yetim Eğ

Detay

Gazze Yetimlerimiz