Kurban 2017

Kurbanlarımızla Kardeşlerimize Gittik

34 ülke 55 bölgede kurban dağıtımını gerçekleştiren Yardımeli Ekipleri görevini tamamladı.

“Kurbanlarımızla Kardeşlerimize Gidiyoruz'' sloganıyla başladığımız 2017 Kurban Organizasyonu'nda, Dünya’da ki yoksul ve mağdur kardeşlerimizin bayram sevinci olabilmek için yola çıktık. Dünya'nın 55 bölgesine ulaşan Yardımeli Ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürmekle kalmadı, aynı zamanda bayram sevinçleri oldu.

Yardımeli ekipleri 34 ülkede 55 farklı bölgede 1 Milyona yakın ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırdı. Kurban organizasyonu yapılan ülkelerde yetim çocuklarda unutulmadı. Bayramlık hediye edilen binlerce yetim çocuk Yardımeli bağışçılarının desteğiyle bayrama buruk girmemiş oldu. Yardımeli Derneği’nin dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan kardeşlerimizin hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik cami, mescit, su kuyusu ve yetimhane gibi projelerin temelleri veya açılışları kurban bayramı ziyaretleri sırasında yapılıyor.

Arakan’a Yardımeli

Zulmün ve acının eksik olmadığı İslam coğrafyalarından biride Arakan. Budist rahiplerin ve Myanmar hükümetinin zulmüne maruz kalan Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz bu kurban bayramına da gözyaşıyla girdi. Katliamdan kaçarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanlara kurban organizasyonu için bölgede bulunan ekiplerimiz, kurbanının yanın sıra acil gıda ve barınma ihtiyacına yönelik yardımları ulaştırdı.

Suriyeli mültecilere kurban eti

Suriye krizinin yedinci yılına girdiğimiz bu kurban bayramında da ülkemizde ve sınırın öbür tarafında yaşam mücadelesi veren mazlum kardeşlerimize kurban hissesi ulaştırdık. Özellikle Suriye’ye sınırı olan illerimizde ve Cerablus’ta kesilen kurbanlar kamplarda ve bölgede yaşayan mültecilere ulaştırıldı.

Filistin, Yemen ve Ortadoğu

Kudüste ve Gazze halkına bu bayramda da umut olan yardımeli bağışçıları, Yemende açlıktan ölen kardeşlerini, Lübnan ve Ürdün'deki Filistin mülteci kamplarını, yıllardır savaşın sürdüğü Iraklı mazlum kardeşlerimizi de bu bayramda unutmadık.

Afrika’da kurban sevinci

Açlığın ve susuzluğun kol gezdiği kara kıta Afrika’da, kurban bayramı farklı bir atmosferde gerçekleşti.  Afrika’nın 8 farklı ülkesinde kurban çalışması yapan Yardımeli, binlerce Afrikalı kardeşimize kurban eti ulaştırmanın yanı sıra açılışı yapılan yeni su kuyuları ve Moritanya’da temeli atılan yetim külliyesinin sevincini yaşadı. Somali'de Kurban organizesi yanında 47'si Kurbanda açtığımız, 2017 yılının ilk 8 ayında 60 Su kuyusunu Somali halkına sundu. Sudan Hartum’da bulunan Akabe Yetimler Külliyesi’nde yetimlerle kucaklaşarak farklı bir bayram sevinci yaşadı.

Balkanlar

Yardımeli, evlad-ı fatihan Balkanlar’da bizleri dört gözle bekleyen Osmanlı’nın yetimleriyle bayramlaştı. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Kosova ve Makedonya’da kurban çalışması yaparak binlerce kardeşimize ulaştırdı. Onarı unutmayıp Türkiye’den gelen kardeşlerini sıcak muhabbetle karşılayan Balkanlar’da ki kardeşlerimizin selamını getirdi ekiplerimiz.

Asya

Can Azerbaycan’dan kardeş ülke Pakistan’a, ata diyarı Kazakistan’a, Kırgızistan’a Moğolistan’a… Asya’nın farklı ülkelerinde kurbanlarımızı kardeşlerimize ulaştırmanın, onlarla aynı safta durmanın sevincini yaşadık. Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan ve  Pakistan’da kurbanlarımızı binlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaştırdık.

Anadolu'dan Afrika'ya... Kafkaslar'dan Balkanlar'a... Ortadoğu'dan Orta Asya'ya... Daha önce görmediğimiz, bilmediğimiz kardeşlerimize ulaşmak. Kurban; onları tanımak, bilmek ve aynı duyguyu hissedebilmek...Verilen Kurban vekaletlerini başta ülkemizdeki ihtiyaç sahipleri olmak üzere, savaşın zor şartlarında ki Suriyeli kardeşlerimize, Ceraplusa ulaştırdık.  İslam coğrafyasının Orta Doğu'da ki kalbi Filistin'e... Evlad-ı Fatihan Balkanlar'da ki kardeşlerimize ulaştık. Medeniyetin ilk toprakları Mezopotamya ve Orta Asya'ya... Afganistan'a, Pakistan'a... Tanzanya'dan, Moritanya’dan  Somali’ye, Nijer ve Maliye, Sudan’a, Necaşinin vatanı Habeşistan’a; kısaca mağdur olduğunu bildiğimiz her kardeşimize Yardımeli'mizi bu kurbanda da uzattık. Her bir Yardımeli görevli ve gönüllüsü kurbanla birlikte Anadolu'nun selamını farklı coğrafyalara taşıyarak sorumluluğumuzu yerine getirdik. 

Kurbanlarımızla Kardeşlerimize Gidiyoruz

Kurbanlarımızla Kardeşlerimize Gidiyoruz

Ülkemizde ki Kurban çalışmalarıyla birlikte 38 ülkede ve 55 Bölgede Kurban çalışmalarını

Detay
2016 Kurban Org. Değerlendirme Toplantısı

2016 Kurban Org. Değerlendirme Toplantısı

2016 Kurban Organizasyonu Değerlendirme toplantısı, bölgeye giden ekiplerinde katılımıyla ger

Detay
35 Ülke 45 Bölgeye Kurban Organizasyonu

35 Ülke 45 Bölgeye Kurban Organizasyonu

35 ülke 45 bölgede kurban dağıtımını gerçekleştiren Yardımeli Ekipleri görevini tamamlad

Detay
35 Ülke 45 Bölgedeyiz

35 Ülke 45 Bölgedeyiz

Ülkemizde ki Kurban çalışmalarıyla birlikte 35 ülkede ve 45 Bölgede Kurban çalışmalarını

Detay
Yardımeli'nden Beş Kıtaya Şefkat Hareketi

Yardımeli'nden Beş Kıtaya Şefkat Hareketi

Uluslararası İnsani Yardım Derneği Yardımeli,“Kurban yakınlaşma ve paylaşmadır” şiarı

Detay
Yardımeli Kurbanda 1 Milyon Kişiyi Sevindirdi

Yardımeli Kurbanda 1 Milyon Kişiyi Sevindirdi

Dünyanın 35 ülkesinde kurban dağıtımı gerçekleştiren yardımeli ekipleri yurda döndü.

Detay
İslamoğlu Hocamız Kurban İçin Moritanyada

İslamoğlu Hocamız Kurban İçin Moritanyada

Yardımeli’nin iyilik elçileri “2015 Kurban Organizasyonu” kapsamında “iyilik ve şefkat k

Detay
Bayramını Kurban Edenler Yollara Düştü

Bayramını Kurban Edenler Yollara Düştü

Yardımeli’nin iyilik elçileri “2015 Kurban Organizasyonu” kapsamında “iyilik ve şefkat k

Detay
Yardımeli Kurban Hazırlıklarını Tamamladı

Yardımeli Kurban Hazırlıklarını Tamamladı

Türkiye ve 35 ülkede yapacağı kurban kesimi çalışmaları için, Darıca’da düzenlediği ve

Detay
YARDIMELİ KURBAN BEDELLERİ BELİRLENDİ

YARDIMELİ KURBAN BEDELLERİ BELİRLENDİ

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Ku

Detay
35 Ülke 45 Bölgede Muhtaçların Yüzü Gülecek

35 Ülke 45 Bölgede Muhtaçların Yüzü Gülecek

Yardımeli Derneği Kurban Bayramında Kurbanlarınızı muhtaçlara ulaştıracak.

Detay


Yardımeli, Kurban Bayramında kurbanlarınızı muhtaçlara ulaştıracak. Yardımeli, kurban organnizasyonunda başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Türkiye ve dünyada kurban dağıtımı yapılacak bölgeler belirlenirken en çok ihtiyacın olduğu yerler öncelikli olarak ele alınmıştır.

 

HİSSE BEDELİ 425 TL OLAN ÜLKELER

AFGANİSTAN  -  AZERBEYCAN  -  BANGLADEŞ  -  DOĞU TÜRKİSTAN  - ERİTRE - ETİYOPYA  -  ENDONEZYA  - GÜRCİSTAN  -  KAFKASLAR  -  KAZAKİSTAN  -  KENYA  -  KIRGIZİSTAN  -  MALİ  -  MOĞOLİSTAN  -  MORİTANYA  -  NİJER  -  PAKİSTAN  -  SENEGAL  -  SOMALİ  -  SUDAN -  TANZANYA  -  YEMEN

 

HİSSE BEDELİ 750 TL OLAN ÜLKELER

TÜRKİYE  -  ARNAVUTLUK  -  BOSNA  -  BULGARİSTAN  -  IRAK  -  KOSOVA  -  LÜBNAN  -  MAKEDONYA  -  MISIR  -  SURİYE  -  ÜRDÜN

 

HİSSE BEDELİ 950 TL OLAN ÜLKELER

FİLİSTİN

Yardımeli kurban hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Derneğimize kurban bağışında bulunmak isteyen bağışçılarımız;

  • Bankalardan EFT/Havale ve Posta Çeki yolu ile,
  • Bağış ekranımız olan bankalardan İnternet Bankacılığı yolu ile,
  • Kredi Kartı ile Online Bağış sistemimiz üzerinden,
  • Dernek merkezine gelerek yada 81 il de bulunan temsilciliklerimizden bağış makbuzu karşılığında bağışlarını bize ulaştırabilirler.

Kurbanım Nerede Kesildi?

"E-Bağışçı" Bağışçılarımızın bağışlarını takip etmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Sistem sayesinde tüm bağışçılarımız, kurbanlarının kesim yerini web ortamında görebilmektedir. Bayram sonrası ise kurban kesim videolarını yine aynı sistem üzerinden izleyebilirler.

Sisteme giriş için sitenin en ust kısmındaki "BAĞIŞÇI GİRİŞİ" ne tıklayarak cep telefonu yada TC kimlik numaranızdan birisini ve şifrenizi girerek bağışlarınızı takip edebilirsiniz. Kullanımda sıkıntı yaşamanız durumunda +90 212 541 48 00 numaralı telefondan derneğimizi arayarak teknik destek alabilirsiniz.