Banka HesaplarıBağış Yap

Almanyadaki Müslümanlardan Gazze'ye Destek

Almanyadaki Müslümanlardan Gazze'ye Destek

Almanya'nın Duisburg şehrinde Müslümanlar tarafından Gazze ile Dayanışma Programı ve Kermesi düzenlendi

Almanya’nın Duisburg  şehrinde Müslümanlar tarafından Gazze ile Dayanışma Programı ve Kermesi düzenlendi. Salonun hınca hınç dolduğu programda Gazze için sorumluluk ve dayanışma çağrılarında bulunuldu, marşlar söylendi, yardımlar toplandı.

Müslümanlarla Dayanışma Platformu Gönüllülerinden oluşan kadınların organize ettiği program, Muhammed Emin Tunç'un okuduğu Kur'an-ı Kerim ile açıldı. Ezgi, marş ve şiirlerle süslenen programı Abdulaziz  Mutlucan sundu. Program tertip komitesi adına söz alan Emine Ceylan, programı düzenleyen ve destekleyen kurumları belirtip hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ettikten sonra Gazze'de İsrail'in estirdiği terör ve vahşeti, Gazzeli Müslümanların onurlu direnişlerini anlatan kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Filistin Sosyal İşler Bakanı Ahmed el Kürdi, Yardımeli Derneği’nin Gazze ofisinden canlı telefon bağlantısı ile programa katıldı. HAMAS'lı bakan, Müslümanların duyarlılıkları karşısında yalnız olmadıklarını hissettiklerini, takdir ve teşekkürlerini sundu. Daha sonra Gazze'ye yardım toplayan WEFA ve YARDIMELİ derneklerinin tanıtımı yapıldı.

Programa Türkiye'den davet edilen Adil Avaz, okuduğu parçalarla programa renk ve ruh kattı. Programda sanatçı Fatih Dur ve Filistinli Nassia grubu da yer aldı.

Programda, sponsor firma, şahıs ve kurumların Gazze yararına bağışladığı eşyalar çekiliş ve açık artırımla geliri Gazze'ye ulaştırılması için Yardımeli Derneği'ne verilmek üzere satışa sunuldu. Büyük bir emekle hazırlanan ev yapımı yemek ve tatlılar da katılımcılara sunuldu.

Bu programı, gündemde olan Gazze katliamının vahimiyeti sebebiyle çok kisa bir zaman zarfı içerisinde Beytusselam, Vekdam, HDR, İrşad, Mizan ve Meryem dernekleri tarafından düzenlenip, Selam, İhya, Beyt ve Güldeste dernekleri tarafından destek görmüştür.

Paylaş