BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik
SU KUYUSU

Su Gibi Aziz Olasınız

İnsanın damarlarındaki kan, hayatının devamı ve sağlığı için ne kadar önemli ise, canlı hatta cansızlar için de su o kadar önemlidir. İnsanlar ancak bol ve temiz su kaynağı olan yerlerde rahatça yaşayabilirler. Bitki ve hayvanlar, ister yabanî, ister ehlî olsun, su sayesinde hayatlarını sürdürebilir.

Üzerinde yaşadığımız dünyamızda mevsim değişiklikleri, doğa olayları, şiddetli kuraklık, olumsuz sağlık şartları, sel, deprem vb gibi nedenlerle temiz su şebekelerinin bozulması bir çok sorunu da beraberinde getirmiştir.

Özellikle temiz su kaynaklarına ulaşamamanın sonuçları olarak salgın ve bulaşıcı hastalıklar, ya ölümleri artırmış; ya da insanların sağlık problemlerini çoğaltarak sakat ve yatalak kalmalarına neden olmuştur.

 

Nasıl Su Kuyusu Açtırabilirim?

Su kuyusu açtırmak isteyen hayırseverler, Yardımeli ile irtibata geçtiklerinde, görevliler tarafından kendisine detaylı bilgiler verilmektedir. En ihtiyaçlı bölgeler, maliyetleri ile birlikte hayırseverlere sunulur ve bağışçının talebi doğrultusunda yer tespiti yapılır. Bağışçının su kuyusuna vermek istediği isim veya isimler alınır ve bölgedeki ekipler harekete geçirilir. Kuyusunun kazılması her aşamasında görüntülenir. Tamamlandığı anda hayrat sahibinin isminin yazılı olduğu tabela kuyunun başına asılır. Bitmiş hali ile görüntülenen su kuyusu, bağışçıya teşekkür mektubu ile birlikte gönderilir. 


Su Kuyusu Açtığımız Yerler ve Fiyatları

Afganistan (Şadırvanlı / Depolu) 2.000 $
Çad (Tulumba) 1.700 €
Çad (Şadırvanlı / Depolu) 2.500 
Nijerya (Tulumba) 1.650 €
Nijerya (Şadırvanlı / Depolu) 2.850 €
Pakistan (Şadırvanlı / Depolu) 2.000 $
Somali (Tulumba) 3.000 $


Kuyuların Korunması ve Tamiratı

Derneğin bölgelerde bulunan görevlileri belirli aralıklarla açılan su kuyularını kontrol etmekte, tamirat, bakım ve onarımını gerçekleştirmektedir.

SU KUYUSU

Şiddetli kuraklık yaşanan bölgelerde, bilhassa kuraklığın şiddetli yaşandığı Afrika ülkelerinde su kuyuları açıyoruz.