BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik
YETİM EĞİTİM DESTEĞİ

Birbirlerinin velisi olan müminler zor zamanlarda bu velayet görevlerini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak zorundadırlar. İslam coğrafyalarındaki mazlum öksüz ve yetimlerin yeniden hayata tutunmaları ve geleceğe dönük umutlarının yeniden yeşermesi, yaşadıkları topluma önder birer şahsiyet olma yolunda  onlara destek amaçlı bir projedir.

Uygulandığı Ülkeler

Türkiye (81 il), Filistin, Balkanlar, Suriye, Somali, Sudan, Moritanya, Pakistan, Bangladeş, Arakan ve Etiyopya ülkelerini kapsayan proje ile ilk etapta adı geçen ülkelerde, sonraki yıllarda ise yeni ülkeler ilave edilerek ,ilk 3 yıl içerisinde  10.000 öksüz ve yetimin desteklenmesi hedeflenmektedir.

Projenin İçeriği

Yetim Eğitim Destek Projesi , her türlü eğitim imkanlarından ve maddi imkansızlıklardan yoksun olan öksüz ve yetimlerin eğitimlerini sürdürebilmelerine imkan tanımak, öksüz ve yetimlerin kendi ülkelerinde, kendi toplumlarına aydın ve münevver bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Yoksulluktan ve imkansızlıktan dolayı eğitimine devam edemeyen veya zorlanan yetim ve öksüzlere sağlanan imkanlarla , eğitimlerinin devam ettirilmesi ve takip edilmesi hedeflenmektedir. 

İslam coğrafyasındaki çoğu ülkeyi kapsayan projemizde: Bu sayede bağışçımız aylık olarak vereceği 400 TL'lik ( 15 € / 15 $ ) 3 aylık periyotlarla, ülkemizde yetimlerin direk kendi veya velisinin hesabına, Yurt dışında ise partnerlerimiz aracılığı ile yetimlerin kendilerine imza karşılığı ulaştırılmaktadır. Yetimlerin bilgileri ve eğitim durumları bağışçı ile paylaşılmaktadır.

Bağışçıdan alınan destek ve yardımlar, bölge şartları göz önünde bulundurularak aylık, 2 aylık veya 3 aylık şeklinde yetim ve öksüze ulaştırılmaktadır.

YETİM EĞİTİM DESTEĞİ

Eğitim imkanlarından ve maddi imkansızlıklardan yoksun olan öksüz ve yetimler eğitimlerini sürdürebilmek için desteklerinizi bekliyor.