Yardımeli Derneği

Özel Neva Okullarından Suriyeli Kardeşlerine ‘Yardımeli’

Özel Neva Okullarından Suriyeli Kardeşlerine ‘Yardımeli’

Özel Neva Okullarından Suriyeli Kardeşlerine ‘Yardımeli’

Kış mevsiminin soğuk yüzünü gösterdiği bu günlerde Suriyeli kardeşlerimizin çadırlarda, ağır şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini bilen ve bu amaçla harekete geçen Sakarya Özel Neva Okulları öğrenci, öğretmen, velileri ve yöneticileri işbirliği yaparak Suriyeli kardeşlerine “Bir Soba Bir Battaniye” projesi çerçevesinde soğuktan üşüyen kardeşleri için çevrelerinden battaniye, soba, kışlık kıyafet, gıda vb malzemeleri toplamaya karar verdiler

Kış mevsiminin soğuk yüzünü gösterdiği bu günlerde Suriyeli kardeşlerimizin çadırlarda, ağır şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini bilen ve bu amaçla harekete geçen Sakarya Özel Neva Okulları öğrenci, öğretmen, velileri ve yöneticileri işbirliği yaparak Suriyeli kardeşlerine “Bir Soba Bir Battaniye” projesi çerçevesinde soğuktan üşüyen kardeşleri için çevrelerinden battaniye, soba, kışlık kıyafet, gıda vb malzemeleri toplamaya karar verdiler. Topladıkları yardım malzemelerini Yardımeli Derneği vesilesiyle mağdur ve muhtaç durumda olan Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmayı düşündüler.

Özel Neva Okulları Aile Birliği, bu projenin duyurulması için tüm öğrenci velilerinin davet edildiği bir kahvaltı programı düzenledi. Programa davet edilen Yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya, Özel Neva Okulları öğrenci, öğretmen, veli ve yöneticilerine “bundan önce Sudan Yetim Külliyesi’ndeki yetimlere yapmış oldukları giyim yardımlarından dolayı teşekkür ederek” başladığı konuşmasında, insanî dramlara karşı gösterdikleri duyarlılığın çok önemli olduğunu, bugünde ortaya koydukları “Bir Soba Bir Battaniye”  kampanyasının Suriyeli aileler için çok büyük bir anlam ifade ettiğini söyledi.

Karacakaya, ümmet coğrafyamızın sosyal ve ekonomik olarak çok mağdur bir durumda olduğunu, bizim için küçük olan yardımların onlar için çok büyük olduğunu ifade etti. Bu anlamda toplanan kumbaraların da çocuklarımızda infak bilinci oluşturacağını, ümmet coğrafyasındaki kardeşlerimizin yaralarına merhem olacağını ifade etti.

Karacakaya sözlerine devamla “Bir Soba Bir Battaniye”  kampanyasını başlatan Özel Neva Okulları öğrenci, öğretmen, velilerinin yapmış olduğu bu örnek davranışın tüm okullarımız için bir örneklik teşkil edeceğini, bu şekilde hayrın tüm ülkemizde yaygınlaştırılacağını vurguladı.

Paylaş: