Yardımeli Derneği

Sana İhtiyacım Var

Sana İhtiyacım Var

Sana İhtiyacım Var

Suriye'de, başta çocuklar olmak üzere kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri için birçok Sivil Toplum Kuruluşu "Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası başlattı.

Suriye'de, başta çocuklar olmak üzere kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri için birçok Sivil Toplum Kuruluşu "Sana İhtiyacım Var" yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya çok sayıda yardım kuruluşu, vakıf, dernek ve meslek örgütü de destek verdi.

"Sana İhtiyacım Var"yardım kampanyasının tanıtımı, Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı. Toplantıya Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan da katıldı.

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) Genel Sekreteri ve İnsani Yardım Platformu Koordinatörü Ali Kurt, toplantıda yaptığı konuşmada, Suriye'de Mart 2011'de başlayan ve yaklaşık 3 yıldır devam eden iç çatışmaların olanca hızı ve acımasızlığıyla devam ettiğini, 150 bin kişinin hayatını kaybettiğini, 6,5 milyon insan kendi ülkesinde mülteci durumuna düşerken, 3 milyon kişinin ülkesini terk etmek zorunda kaldığını anlattı.

Kurt, sözlerine şöyle devam etti: "Bu ölçüsüz savaştan kaçan 1 milyona yakın kardeşimiz ülkemize sığındılar. Çoğu kadın ve çocuktan oluşan bu insanların her şeye ihtiyacı var. Suriye içinde kalanlar daha zor durumdalar. Ağır kış ve savaş şartlarının acımasız gerçekleştiği tüm tartışmaların ötesinde karşımızda duruyor. Her gün yüzlerce insan ölürken, aslında insanlık ölüyor. Mazlumun dini, inancı, ırkı hiç önemli değildir. Maalesef hür dünya, tamamen kendi bölgesel çıkarları istikametinde hesap yaparken, insanlık onuru tüm insanların gözü önünde hoyratça çiğneniyor."

Kurt, “Gerek ülkemizde, gerekse Suriye toprakları içerisinde evini terk etmek zorunda kalmış kardeşlerimize bu kampanya ile ellerimizi uzatıyoruz. Küçük bir Suriyeli çocuğun ölmeden önce ‘Her şeyi Allah’a diyeceğim’ dediği insanlık vicdanının test edildiği bu yürek yakan konjonktürde bizler kardeşlerimize yardımcı olmak istiyoruz. Çaresiz insanların ahının semaya yükseldiği bir ortamda onların yanında yer almayı ve ihtiyaçlarını karşılamayı her şeyden önce bir insanlık borcu bilip bu kampanyaya tüm halkımızın dilediği yardım kuruluşu aracılığıyla sahip çıkmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ali Kurt, sivil toplum kuruluşları olarak olumsuz şartlar karşısında daha nitelikli bir yardım koordinasyonu temin etmek için İDSB koordinatörlüğü ve AFAD desteğinde şekillenen "İnsani Yardım Platformu" çatısı altında toplandıklarını anlattı. Kurt, "Meslek kuruluşlarımızın, vakıf ve derneklerimizin de katılımı ve desteğiyle başta çocuklar olmak üzere, özellikle kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutabilmeleri, dertlerine çare, yaralarına merhem olmak için 'Sana İhtiyacım Var' adı altında yeni bir yardım kampanyası başlatıyoruz. Gerek ülkemizde gerekse Suriye toprakları içinde evini terk etmek zorunda kalmış kardeşlerimize bu kampanya ile ellerimizi uzatıyoruz" diye konuştu.

Toplantı sonrasında konuşan Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan şunları söyledi:“Bizler Yardımeli Derneği olarak, ilk günden beri masum Suriye halkının yanında olduk, onlara gerekli olan her türlü maddî ve manevî yardımı yaptık, inşallah bundan sonrada gerekli yardımları yapmaya devam edeceğiz.

“Sana İhtiyacım Var”  kampanyasının amacı, katliamların yaşandığı Suriye’deki sivil halka yardım etmek, insanlığın ölmediğini tüm dünyaya yeniden hatırlatmaktır.

Yanı başımızda, komşumuz olan, aile bağlarımızın dahi hâlâ devam ettiği, akrabalık ilişkilerinin olduğu Suriye’de insanlık adına utanç veren bir dram yaşanıyor. Gün, zalim bir rejime karşı kahramanca direnen, hürriyet ve şeref mücadelesi yürüten Suriyeli kardeşlerimize yardım günüdür.

Bir insanlık krizi ile karşı karşıya kalan Suriye halkına hepimizin güçlerini ve imkânlarını seferber ederek yardım etmesi zaruridir. Bu hem yüce dinimizin ve hem de insanlığımızın bir gereğidir. Kanın döküldüğü, çaresiz insanların ahının semâya yükseldiği bir ortamda hiçbir siyasi gerekçe haklı olarak ileri sürülemez. Suriyeli kardeşlerimize, yetimlerimize, öksüzlere, muhtaçlara, evsizlere ve kendi özgürlük mücadelesini verenlere sahip çıkmak, yardım elimizi uzatmak ve bu tarihi kavşakta onların yanında yer almak her şeyden önce bir insanlık borcudur”diye konuştu.

SURIYE yazıp 4031 SMS yollayarak 5 TL bağışlayabilirsiniz.

Online Bağış yapmak için tıklayınız.

Banka hesaplarımız için tıklayınız

Paylaş: