Yardımeli Derneği

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın

Derneğimizin Suriyeli ve Gazzeli Kardeş Aileler yararına düzenlediği “Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın” programı, Üsküdar Kız Kulesi Belediye Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Derneğimizin Suriyeli ve Gazzeli Kardeş Aileler yararına düzenlediği “Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın” programı, Üsküdar Kız Kulesi Belediye Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Toplantıya Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman, Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan, Hilal Tv Genel Müdürü Adnan İnanç, Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halil Aykut, Yardımeli Derneği Gönüllüler Birimi Sorumlusu Nazire Temel başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda konuşan Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman, “Yardımeli Derneğinin din, dil, ırk, cinsiyet, bölge farkı gözetmeksizin ihtiyaç duyulan yerlere ve bölgelere “İnsanî Yardımlar” yapmakta olan uluslar arası bir dernek olduğunu, Suriye, Filistin-Gazze, Somali, Sudan, Arakan, Pakistan başta olmak üzere daha birçok ülkede ve bölgede “Uluslararası Projeler” inşa etmekte olduğunu; mesela alan el ile veren el arasında hayır ve şefkat köprüsü kuran Kardeş Aile Projesi başta olmak üzere, Sudan’da Afrika’nın en büyük Yetimler Külliyesinin inşa edilerek yaklaşık 2 yıl önce yetimlerin ve Sudan halkının hizmetine sunulduğunu, yine Somali’de Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ’ın temelini attığı, ‘Çocuklar Ölüm Sıralarını Beklemesin, Anneler Ölüm Nöbeti Tutmasın’ parolasıyla yola çıktığımız hastanemizde mutlu sona ulaşmak üzere olduğumuzu” belirterek: “Allah razı olsun sizlerin desteği ve çabalarıyla Yardımeli bu günlere geldi, sizlerin desteği varolduğu müddetçe sizlerle birlikte daha birçok projelere ve faaliyetlere imza atacağız” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Hilal Tv Genel Müdürü Adnan İnanç ise: “Yardımeli’nin sosyal ve insanî projeleri önceleyen, hayır ve şefkat köprüleri kuran uluslararası bir dernek olduğunu; bu derneğin yaşatılmasında ve bu günlere gelmesinde siz değerli gönüllülerimizin ve bağışçıların çok büyük rolü olduğunu, inşallah bundan sonra bu hizmetlerin ve faaliyetlerin artarak devam edeceğini” söyledi.

Toplantıda söz alan Yardımeli Derneği Gönüllüler Sorumlusu Nazire Temel ise: “Yardımeli Derneğinin veren el ile alan el arasında hayır ve şefkat köprüleri kuran bir insanî bir kuruluş olduğunu, özellikle Kardeş Aile Projesi ile muhtaçların, mazlumların ve mağdurların yanında yer aldıklarını, bu toplantıyı düzenlemelerinin amacının ise başta Suriye, Gazze olmak üzere ümmet coğrafyasındaki muhtaç ve mazlum olan kimselere yardım elini uzatmak olduğunu” söyledi.

Toplantı, daha sonra misafirlere verilen ikramla son buldu.

Paylaş: