Yardımeli Derneği

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın

Yardımeli Sakarya Temsilciliği’nin ve Yeryüzü Derneği’nin Suriyeli mülteciler yararına düzenlediği “Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın” kahvaltı programı Sakarya Serdivan ilçesi Zaman Park'ta gerçekleştirildi

Yardımeli Sakarya Temsilciliği’nin ve Yeryüzü Derneği’nin Suriyeli mülteciler yararına düzenlediği “Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın” kahvaltı programı Sakarya Serdivan ilçesi Zaman Park'ta gerçekleştirildi.

Programda sinevizyon gösterisiyle Suriye’de yaşanan dram anlatılırken, Derneğimizin yapmış olduğu faaliyetler ve projeler hakkında da katılımcılara bilgi verildi.

Programa, Ak Parti Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik de katıldı.

Programda konuşan Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halil Aykut: “Suriye'de yaşanan zulmün bir an önce durması gerektiğini ve orada yaşayan halkın acılarını dindirmek için Yardımeli Derneği’nin ve Türkiye'nin her türlü gayreti gösterdiğini ifade ederek, yapılan maddî ve manevî yardımlarla her zaman Suriyeli mültecilerin yanında olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini” söyledi.

Programda konuşan Yardımeli Derneği Sakarya Temsilcisi Musa Şahin ise:  “Bizler savaşın başladığı ilk günden bu güne Suriyeli mülteci kardeşlerimiz için gerekli olan her türlü yardımı ve desteği yapıyoruz. Bu mazlum ve mağdur mülteci kardeşlerimize yardım elini uzatmak, insanlığımızın ve Müslümanlığımızın bir gereğidir. Halkımızı bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyorum, çünkü bu insanlar mazlum, zulme uğramış Müslüman kardeşlerimizdir, İslam dininde ise mazluma el uzatmak vardır” diye konuştu.

Programda bir konuşma yapan Ak Parti Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise: “Zor günler geçiren Suriyeli mülteci kardeşlerimiz için Yardımeli Derneği’nin ve Yeryüzü Derneği’nin yapmış oldukları bu anlamlı program, beni çok duygulandırdı. Bu anlamlı programı gerçekleştiren ve Suriye’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan, Suriyeli mülteciler için gerekli her türlü yardımı yapan Yardımeli Derneği’ne ve Yeryüzü Derneği’ne teşekkür ediyorum, Allah sizlerden razı olsun. İnşallah Suriye’de yaşan bu zulüm ve dram son bulur, Suriyeli kardeşlerimiz özgürlüklerine kavuşurlar" dedi

Program, daha sonra misafirlere verilen ikramla son buldu.

Daha sonra Sakarya ili Geyve ilçesi’nde Eksen Derneği Yardımeli ofis açılışı yapıldı. Açılışta birer konuşma yapan Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halil Aykut ve Eksen Derneği Yardımeli temsilcisi Ahmet Erol yardım kuruluşlarının önemine değindiler.

İkramlarla son bulan programda katılımcılar memnuniyetini dile getirdiler ve iki tır gıda ve giyim yardımı hazırlayacaklarını belirttiler.

Paylaş: