Yardımeli Derneği

Cesur Yürekler İş Başında

Cesur Yürekler İş Başında

Cesur Yürekler İş Başında

Görünüşleri belki çocuk, yaşları belki küçük... Ama onlar büyük bir davanın neferleri

Görünüşleri belki çocuk, yaşları belki küçük... Ama onlar büyük bir davanın neferleri.

İyilik için çırpınan yürekler onlar. Ve dahası, bu konuda büyüklerine örnek olan, ders veren iyilik elçileri onlar. Elçiye zeval olmaz derler, ama bu elçilere hiç mi hiç zeval olmaz. Çünkü onlar iyilik elçileri...

İyilikler yeryüzüne yayılsın, kardeşliğimiz pekişsin amacıyla yola çıkan iyilik elçileri 08-14 yaş Aralığında 30 kişilik bir ekip. Proje kapsamında her yıl farklı gruplar halinde eğitimlerini alan iyilik elçileri, çeşitli kurum, kuruluş ve şahsiyetleri ziyaret ederek, kamuoyunu bilgilendirmek ve harekete geçirmeyi hedeflemektedirler.

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek "Kumbaram İyilik Dolu" çocuk şenliği programı ile taçlandırılacak olan projede; yavrularımıza küçük yaşlarda yardımlaşma, infak ve paylaşma duygularının kazandırılması amaçlanmaktadır.

Her geçen gün insanlar bireyselleşirken yalnızlaşıyor ve asosyal bir toplum haline geliyoruz. Bu tehlikeli gidişe dur diyen iyilik elçileri, herkesi bu iyilik kervanına katılmaya davet ediyor.  Yardımeli Derneği’nin bu projesine Akabe Vakfı, Başak-Der, Genç Osman Vakfı, Hikmet Vakfı, İlkadım Derneği, Karınca-Der, Asya-Der ve Sima-Der destek vermekte ve aktif olarak görev almaktadırlar. Anadolu'daki birçok Dernek ve vakıfla da işbirliği içerisinde olan iyilik elçileri, Türkiye'nin farklı bölgelerinde benzer çalışmanın yapılması hususunda kararlı adımlarla ilerlemektedirler.

İyilik elçileri; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, bazı sivil toplum kuruluşları (MÜSİAD yönetiminden Sayın Ferda Ankun, İGİAD Başkanı Sayın Şükrü Alkan, bazı belediye başkanları ve ömrünü iyiliğe adamış büyüklerimizden Prof. Dr. Nihat Bengisu Hocamızı ziyaret ettiler.

Bu ziyaretlerde,  Yardımeli'nin faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgiler aktaran iyilik elçileri,  projelerine ve çalışmalarına destek istediler. Ayrıca, "Kumbaram iyilik dolu" çocuk şenliği programına çocuklarıyla birlikte katılmaları hususunda söz alıp, davetiyelerini bıraktılar.

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın

Yardımeli Yönetim Kurulu ve Yardımeli gönüllü biriminin ortak yürüttüğü

Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsınprogramı İstanbul buluşması Anadolu ve Avrupa yakasında olmak üzere iki program halinde yapılacaktır.

Bu yıl İstanbul dışında birçok ilimizde de yapılacak olan Kumbaram İyilik Dolu programı vesilesi ile gelen bağışlar,  Yardımeli'nin gerçekleştirdiği projeler de kullanılacaktır.

Avrupa yakası programı: 03 Mayıs 2014 Cumartesi Başakşehir Emin Saraç Kültür merkezinde saat 14.00-17.00’de

İstanbul Anadolu yakası programı: 17 Mayıs 2014 Cumartesi saat 13.00-16.00 saatleri arasında Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Programa,  çocuklarıyla birlikte tüm aileleri davet ediyoruz

Paylaş: