Yardımeli Derneği

İki Okulumuzu Daha Sevindirdik

İki Okulumuzu Daha Sevindirdik

İki Okulumuzu Daha Sevindirdik

Yardımeli Derneği, sizlerin yaptığı giysi bağışlarıyla öğrencilerimizi giydirmeye devam ediyor. Artık gelenek haline gelen bu yardımlara geçtiğimiz günlerde iki okulumuz daha eklendi.

Yardımeli  Derneği,  sizlerin yaptığı giysi bağışlarıyla öğrencilerimizi  giydirmeye devam ediyor. Artık gelenek haline gelen bu  yardımlara geçtiğimiz günlerde iki okulumuz daha eklendi.

Derneğimiz, Siirt Şirvan ilçesi Yağcılar köyü ilköğretim Okulu ve Mardin  Mazıdağı  İkisu İlköğretim Okulu  değerli  müdürlerinin  başvurusu üzerine  yaklaşık 300 öğrencimizi çeşitli giysilerle sevindirdi.

Bu sevince önderlik eden Siirt  Şirvan  Yağcılar Köyü ilkokulu  müdürü Bektaş Yıldız hocamız duygularını şu şekilde dile getirdi. ‘‘Gönderdiğiniz yardımlar için çok çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok güzel oldu. Bunu çocuklarımızın gözlerindeki sevinci gördüğümüz için söyleyebiliyoruz. Keşke sizde görseydiniz bu sevinci. ‘’

Konuyla ilgili konuşan öğrenciler: “Bizlere bu yardımın ulaşmasına vesile olan Yardımeli Derneğine ve bu yardımı yapan hayırseverlere gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Sizleri çok seviyoruz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz” diye konuştular.

Yine idealist ve genç müdürümüz Mardin Mazıdağı İkisu ilkokulu müdürü Ferit Kapçak bey  Derneğimize bu yardımlarından dolayı öğrencileri adına çok teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Bu güzel, iyilik ve sevinç kokan cümlelerden sonra, Yardımeli Derneği Halka İlişkiler Sorumlusu Selma Baloğlu: “Derneğimizin büyük önem verdiği ve kuruluş amaçlarından biri olan eğitim-öğretim çağındaki gençlerimize ve çocuklarımıza maddî-manevî gerekli her türlü yardımı yapıyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetişmesi için Yardımeli Derneği  olarak elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Tüm gönüllülerimizden ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun.    Özellikle  öğrencilerimizin kışlık giysiye ihtiyaçları oluyor.  Bu  noktada öğretmenlerimizden çok fazla yardım başvurusu geliyor.’’şeklinde konuştu.

Paylaş: