Yardımeli Derneği

Dev Yardım Konvuyu Suriyeye Ulaştı

Dev Yardım Konvuyu Suriyeye Ulaştı

Dev Yardım Konvuyu Suriyeye Ulaştı

Esed rejiminin kullandığı baskı, şiddet ve katliamlara rağmen direnmekten vazgeçmeyen Suriyelilerin yaralarını sarmak için harekete geçen hayırseverler dün 32 ambulans ve 10 tırdan oluşan yardım konvoyunu Suriyelilere teslim etti.

Üç yıldan bu yana Esed Rejiminin katliamlarına karşı direnen Suriyeliler için Türkiye başta olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinden hayırseverler adeta seferber oldular. Esed rejiminin kullandığı baskı, şiddet ve katliamlara rağmen direnmekten vazgeçmeyen Suriyelilerin yaralarını sarmak için harekete geçen hayırseverler dün 32 ambulans ve 10 tırdan oluşan yardım konvoyunu Suriyelilere teslim etti.

Ambulanslar Suriyeliler İçin Cam Simidi

Suriye'de Esed rejiminin yerle bir ettiği kamu binalarının başında sağlık kurumları geliyor. Bir çok kentte yerle bir edilen sağlık kurumlarının olmayışı bombalamalarda bir çok yaralı insanın hayatını kaybetmesini beraberinde getiriyor. Ambulans ve tıbbi malzemelerin büyük bir ihtiyaç olduğu Suriye'ye Yardımeli Uluslararası Yardım Derneği ile SKT Welfare (İyilik Hareketi) hareketi 32 ambulanstan oluşan sağlık ve tıbbi malzeme yüklü yardım konvoyunu Suriyelilere ulaştırdı. Konvoyun geçtiği güzergahlarda Sakarya'da Yeryüzü Derneği, Ankara'da Yardımeli Şubesi, Konya'da Selsebil Derneği, Adana'da Hilal Derneği ile Hatay Yardımeli Derneği ilaç, gıda, giyim ve battaniye gibi temel ihtiyaçların yer aldığı Tırlarla katkıda bulundu.

Yol Boyu Vatandaşlar Yardımlarıyla Destek Oldu

Yardım Konvoyunun Cilvegözü sınır kapısında Suriyelilere teslimi sırasında yapılan basın açıklamasına Yardımeli Uluslararası Yardım Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman, Genel Kordinatörü Osman İlhan, Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya, 20. dönem Milletvekili Ankara Yardımeli Başkanı Mehmet Sılay, Ankara Vali Muavini Turan Atlamaz ile SKT İngiltere Sorumlusu Abdulhalim El Halebi ve bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

DANIŞMAN:  Tüm Dünya Suriyedeki Cinayetlerden Sorumludur

Ambulanslar Suriye'ye girmeden önce bir basın açıklaması yapan Yardımeli Derneği Genel Başkanı Sadık Danışman, rejimin katliamlarını her geçen gün arttırdığına değinerek uluslararası kamuoyunun Suriye sınavından kaldığını vurguladı. Danışman Suriye'ye gönderdikleri ambulansların, Suriye halkının mağduriyetinin çözümüne katkıda bulunacağını belirterek vatandaşlara yardımların arttırılması çağrısında bulundu. Dünyanın Suriye'de katledilen her cinayetten sorumlu olduğunu belirten Danışman, "Suriye insanlığın sınavıdır. İnsanlar kimyasal silah dahil her türlü vahşete maruz kalıyor. Biz zulme sessiz kalamayız. Bu insani ve İslami görevimizdir. Bu gün 32 ambulansla beraber Suriye ulaştıracağımız 79. ambulansımız olacaktır" dedi.

Paylaş: