Yardımeli Derneği

Yardımeli Acil Kurtarma Ekibi Soma'da

Yardımeli Acil Kurtarma Ekibi Soma'da

Yardımeli Acil Kurtarma Ekibi Soma'da

Dünden itibaren madende mahsur kalan yüzün üzerinde insanımızın sağ salim kurtarılması için ekiplerimiz arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

Soma kömür İşletmelerinde trafo patlamasından sonra meydana gelen yangında maalesef şuana kadar 200'ün üzerinde kardeşimizin vefat ettiğini öğrendik. Yüzün üzerinde kardeşimizde kurtarılmayı bekliyor.

Tüm Türkiye ile beraber bizlerde sarsıldık. Soma'da meydana gelen bu acı olay hepimizi derinden üzmüştür. Öncelikle başta faciada vefat eden insanlarımıza Allahtan Rahmet, yakınlarına ve Türkiye'ye başsağlısı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Allahtan dileğimiz içerde kalanlarında sağ salim çıkartılarak ailelerine kavuşmalarıdır.

Rızıkları için yerin yüzlerce metre altında hayatını kaybeden kardeşlerimizin Allah katında şehit olduğuna inanıyoruz. Geride kalanların acısı ve yüzlerce ocağı yangın yerine çeviren bu elim feci Yardımeli Derneği olarak bizi derinden üzdü.

Yardımeli olarak olayı haber alır almaz hem arama kurtarma çalışmalarına katkıda bulunmak hem de faciada hayatını kaybedenlerin yakınlarının acısına ortak olmak için bölgeye hareket ettik. Dünden itibaren madende mahsur kalan yüzün üzerinde insanımızın sağ salim kurtarılması için ekiplerimiz arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

Faciada yakınlarını kaybeden aileler ile madendeki yakınlarının çıkartılmasını bekleyen ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir çaba gösteriyoruz. Tüm çalışmalara bitinceye kadar Yardımeli ekipleri olarak insanlarımızın acılarına ortak olup taziye evlerinde insanların temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Paylaş: