Yetim Aile Köyü


Yardımeli Cerablus Yetim Aile Köyü, Suriye’de yaşanan savaştan evini, yurdunu, annesini, babasını, eşini kaybetmiş yetim ailelere, kendi vatanlarında bir çözüm projesi olarak hayata geçirildi. Savaşın vermiş olduğu olumsuz travmadan biraz olsun uzaklaştırmak, sıcak bir aile ortamı oluşturmak, yaşanabilir alanlar hediye etmek amacıyla başlayan proje, proje ortaklarının da katkılarıyla kısa bir sürede tamamlandı.

Aileleri bulundukları vatanlarından, alıştıkları ortamlardan ayırmadan, kendi kültür, komşu ve akrabaları ile birlikte, yaşam standartlarını ve  alışkanlıklarını bozmadan   yaşama tutunma imkanı sağlanmıştır. Tamamen yetim ailelerden oluşan hak sahipleri, proje ortaklarının birlikte yaptıkları çalışmalar sonucunda belirlenmiştir.

Yardımeli Cerablus Kardeşlik Köyü, 10 dönüm arsa üzerine inşa edilen 40 konut, mescit, iş atölyesi, yeşil alan, oyun alanlarından oluşmakta. 2 oda, banyo –tuvalet ve mutfaktan oluşan konutlar; ısıya ve soğuğa dayanıklı malzemelerle güçlendirilmiş, prefabrik malzemeden inşa edilmiştir. Tamamen yetim ailelerin yerleştirildiği Yardımeli Kardeşlik Köyünde konutların ev eşyaları da Yardımeli Derneği tarafından yetim ailelere hediye edilmiştir. Çekyat ve oturma grupları, ranza ve yatakları, halı, kilim, mutfak gereçleri ve temizlik maddeleri, konutlara yerleşen ailelere teslim edilmiştir.

Medya

Proje Haberleri
Yardımeli Cerablus Kardeşlik Köyü Açıldı

Yardımeli Cerablus Kardeşlik Köyü Açıldı

Cerablus’ta mazlum yetim aileler için 10 dönüm arsa üzerine inşa edilen Yardımeli Cerablus K

Detay
Yetim Aile Köyümüz Bitmek üzere

Yetim Aile Köyümüz Bitmek üzere

Suriye’de yaşanan iç savaştan en çok etkilenen kadınlar ve yetimler için oluşturulan “Yar

Detay