Banka HesaplarıBağış Yap
Arakan Kampları

Arakan Kampları

Arakan Evim

Myanmar zulmünden kaçarak, Bangladeş’e gelen Arakanlı kardeşlerimiz, kamplarda zor şartlar altında, yağmur ve güneşten koruyacak bir barınağa dahi muhtaç bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor. Çalı-çırpı ve naylonlardan oluşturulan barınaklarda, WC ve banyo ihtiyacını karşılamak mümkün değil. Ev halkının nöbetleşe kullandığı barınaklar, aşırı muson yağmurlarına karşı koyması mümkün değil. Bu amaçla, Arakanlı kardeşlerimize kalıcı ve kullanışlı evler hediye edilecektir.

AMAÇ: Arakan kamplarında kötü şartlarda yaşam mücadelesi veren ailelere, yaşanabilir şartlarda sıcak bir yuva hediye etmek.

MODEL: Yerel şartlara uygun, temel üstü korunaklı bambu evler. 16-20 m2 büyüklüğünde, 5 kişilik bir ailenin rahatça yaşayabileceği müstakil bir yuva.

BEDELİ: 700 USD / 1 adet ev


Kamplarda Mescit – Wc/Banyo Kabinleri

Zalim Myanmar devletinin zulüm ve baskılardan kaçarak, Bangladeş’e gelen Arakanlı Müslümanlar, sınır bölgelerinde oluşturulan ve imkanların, yaşam standartlarının çok kötü olduğu kamplarda hayatta kalmak için mücadele etmekteler. Arakan yardımları gıda, su kuyuları, sıcak yemek, mescit, WC ve duşluk yapımı, kardeş aile yardımları, yetim yardımları olarak devam etmektedir.

Arakan kamplarında inşa edilen mescitler, kampın zor şartlarını biraz olsun hafifletmektedir.

Mescitler, hem ibadet yeri, hem toplantı yeri, hem eğitim mekanı, hem barınak, hem de sosyal kültürel etkinliklerin yapılmasına katkı sağlamaktadır.

Mescit için görevlendirilen imam ve öğretmenlerin iaşeleri de Yardımeli tarafından karşılanmaktadır. Buradaki görevliler, mescitlerin temizliğinden, bakımından, korunmasından ve burada yapılacak organizasyonların icrasından sorumludurlar.


Nasıl Katkı Sağlarım?

Arakan mülteci kamplarında yapılacak olan mescit, WC ve duş kabinleri için Dernek hesaplarına yapılarak havale veya elden makbuz karşılığı ödeme ile katkı sağlanabilir.

Mescit Bedeli : 12.000  USD
WC/Duşluk Bedeli 600  USD
 

Paylaş