Banka HesaplarıBağış Yap
Hasta Yıkama Seti

Hasta Yıkama Seti

İşte hayatın içinden, hayatlara dokunan bir proje…

Yatağa bağımlı, fiziksel ve zihinsel engelli, yaşlı hastalar için, yatağında temizliğinin yapılması, banyo imkanının sunulmasına yönelik hazırlanan “hasta yıkama banyo seti “ ailelerin büyük bir sorununa çözüm oluyor.

Türkiye’de nüfusun yaklaşık %8’i engelli bireylerden oluşmakta. Bu hastaların bakımı, temizliği zor olmakta ve tedavileri uzun süreler gerektirmektedir. Bu durumdaki hastaların yakınları, bakımı ile ilgilenenleri bu ağır yükün altında zorlanmakta, ama hiç yüksünmeden gereğini yapmaktalar. Bu durumdaki hastalara ve yakınlarına yapılabilecek en güzel destek, moral ve motivasyon noktasında onları yalnız bırakmamak, yardımcı olmak gelmektedir.

Hazırlanan ve ailelere hediye dilen “hasta banyo seti” ile yatağa bağımlı, yaşlı ve engelli hastalar, bulundukları yerde, hiç taşıma ve oynatma ile uğraşmadan, temizliklerinin yapılmasına imkan sağlamaktadır.

 

Projenin Amacı

Hasta, yaşlı, engelli ve yatağa bağımlı kişiler için çok daha önemli olan hijyen ve temizlik hususunda, yatağa bağımlı hastaların ve onların bakımını yapan yakınlarının bir yükünü hafifletmek, kolaylaştırmak ve yardımcı olmaktır.

 

Kurulumu ve kullanımı

Kurulumu ve kullanımı çok pratik olan hasta banyo seti anti bakteriyel bir özelliğe sahiptir. Kurulumu ve kullanımı ile ilgili görseller, videolu anlatım teslimat esnasında ailelere teslim edilmekte ve gerekli bilgiler verilmektedir. Ayrıca, www.yardimeli.org.tr adresinde de kullanıma ilişkin video kaydı mevcuttur.

 

Nasıl katkı sağlarım?

Yardımeli Derneği tespit ettiği ve müracaatta bulunan hasta yakınları ile irtibata geçerek, gerekli belgelerin temin edilmesinden sonra teslimleri elden yapmaktadır.

Hediye etmek isteyen bağışçılarımız için, Her bir Hasta banyo setinin maliyeti 850 TL/Adet tir.

Hasta Yıkama Seti Bağışla

Paylaş