Banka HesaplarıBağış Yap
Yetim Eğitim Desteği

Yetim Eğitim Desteği

Birbirlerinin velisi olan müminler zor zamanlarda bu velayet görevlerini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak zorundadırlar. İslam coğrafyalarındaki mazlum öksüz ve yetimlerin yeniden hayata tutunmaları ve geleceğe dönük umutlarının yeniden yeşermesi, yaşadıkları topluma önder birer şahsiyet olma yolunda onlara destek amaçlı bir projedir.

 

Uygulandığı Ülkeler

Bangladeş (Arakan), Etiyopya, Filistin, Irak, Lübnan, Moritanya, Pakistan ve Somali ülkelerini kapsayan proje ile ilk etapta adı geçen ülkelerde, sonraki yıllarda ise yeni ülkeler ilave edilerek ilk 3 yıl içerisinde 10.000 öksüz ve yetimin desteklenmesi hedeflenmektedir.

 

Projenin İçeriği

Yetim Eğitim Destek Projesi, her türlü eğitim imkanlarından ve maddi imkansızlıklardan yoksun olan öksüz ve yetimlerin eğitimlerini sürdürebilmelerine imkân tanımak, öksüz ve yetimlerin kendi ülkelerinde, kendi toplumlarına aydın ve münevver bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Yoksulluktan ve imkansızlıktan dolayı eğitimine devam edemeyen veya zorlanan yetim ve öksüzlere sağlanan imkanlarla, eğitimlerinin devam ettirilmesi ve takip edilmesi hedeflenmektedir.

İslam coğrafyasındaki çoğu ülkeyi kapsayan projede, bağışçımızın aylık olarak vereceği 400 TL'lik (15 € / 15 $) destek, ülkemizde yetimlerin direk kendi veya velisinin hesabına, yurt dışında ise partnerlerimiz aracılığı ile yetimlerin kendilerine imza karşılığı ulaştırılmaktadır. Yetimlerin bilgileri ve eğitim durumları bağışçı ile paylaşılmaktadır.

Bağışçıdan alınan destek ve yardımlar, ilgili ülkenin şartları göz önünde bulundurularak aylık, 2 aylık veya 3 aylık şeklinde yetim ve öksüze ulaştırılmaktadır.

 

Yetimlerin Eğitimine Nasıl Katkı Sağlarım?

Yetim Eğitim Projesine destek olmak isteyenlerin, derneğimizle irtibata geçmeleri veya sitemizden müracaat etmeleri halinde, gerekli işlemleri yapılacaktır.

Yetim Talep Formu

Paylaş