Banka HesaplarıBağış Yap
Yumurta Tavuğu Projesi

Yumurta Tavuğu Projesi

Arakan Mülteci Kamplarında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizin hayata tutunmalarına katkı sağlayacak olan küçük ama, etkili bir mikro proje.

Kamplarda çalışma, üretme imkanı olmayan; sadece başını sokabileceği bir barakaya sahip olan ailelere yönelik destek projelerinden birisi de “Yumurta Tavuğu Projesi” tutunmalarını sağlayacak, hem de kendileri için bir geçim kaynağı olacak.

 

Projenin İşleyişi

Kamplarda yaşayan ve tahkikat sonucu tespitleri yapılan ailelere, ilk etapta 5 yumurta tavuğu 1 horoz kümesi ile birlikte hediye edilmektedir. Kümesi ve yumurta tavuklarını teslim alan aile, bunların bakımlarından sorumludur. Tavuklarından yumurtalarından istifade edecekler, çoğaltıp satabileceklerdir. Bu şekilde hem geçim kaynağı olacak, hem de beslenmelerine katkı sağlayacaktır. İlk etapta bir aileye bir kümes teslim edilecektir. Kontroller ve denetimler raporlanacak, ailenin durumu değerlendirilecektir.

 

Nasıl katkı sağlarım?

Arakan Kamplarında yaşam mücadelesi veren ailelere verilecek olan bir kümes ve içerisindeki yumurta tavukları ve horozun bedeli 50 USD dir.

Kümes + 5 Yumurta Tavuğu + 1 Horoz: 50 USD

Yumurta Tavuğu Bağış

Paylaş