Banka HesaplarıBağış Yap

Kardeşten Kardeşe Kurban, Gönülden Gönüle Dua Taşıyacağız

 Kardeşten Kardeşe Kurban, Gönülden Gönüle Dua Taşıyacağız

Hazırlıklar tamam. Heyecanla bayramı bekliyoruz: Anadolu başta olmak üzere Afrika, Balkanlar, Orta Asya’daki kardeşlerimize bayrama gideceğiz.

Yetimlerin, yoksulların, ihtiyaç sahiplerinin dualarını onlara ulaştıracağımız kurbanlarla almaya talipken, diğer yandan toprağa ektiğimiz fidanlarla geleceğimiz; gelecek nesillerimiz için, insanlık için fiili dua edeceğiz.

Bu kurban bayramında ümmetin mazlumlarının, Suriyeli mültecilerin, Arakanlı mültecilerin, Yemen yetimlerinin; Somali, Sudan, Uganda, Moritanya ve diğer gönül coğrafyamızdaki yetimlerin ayaklarına gideceğiz. Onlara kurbanlarınızı ve dualarınızı götürüp, onlardan sizlere dualar getireceğiz.

Bölgelere gidecek ekipler hazır..

Yurt içinde temsilciler aracılığı ile kurbanlar kesilecek ve hak sahiplerine dağıtımları yapılacak. Kurban kesim ve dağıtım görevli ekipler, kesim alanları, dağıtım araçları son bir kez gözden geçirildi, kurbanlıklar alındı. Son hazırlıklar ve dağıtım planlamaları teyid edildi, eksiklikler giderildi.

Yurt dışına gidecek olan ekipler belirlendi ve hazırlıklar tamamlandı. Yerel partner kurumlarla koordinasyon ve planlamalar gözden geçirildi.

Yönetim Kurulu üyeleri bizzat sahadalar..

Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Dr.Sadık Danışman olmak üzere, her bir Yönetim Kurulu üyesi, yurt içi ve yurt dışında belirlenen bölgelerde kurban kesim ve dağıtım organizasyonuna bizzat nezaret edecekler. Gidilen ülkedeki diğer faaliyet ve projeler de yerinde incelenecek ve denetlenecektir. Yurt dışında kendine özgü özel sebeplerinden dolayı Gazze ve Yemen haricinde kesim yapılan tüm bölgelerde görevli ekiplerimiz bizzat işin başında olacaklardır.

Gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında görevli ekiplere, yolculuk öncesinde gerekli hatırlatmalar, hassasiyetler ve yasal mevzuatların bildirildiği eğitimler de verilmiştir.

Bayramın sevindirebildiğimiz kadar bayram, kurbanın sorumluluğumuz kadar kurban olduğunu biliyoruz. Biliyoruz; kestiğimiz kurbanların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır; ancak bizim takvamız/sorumluluğumuz Allah’a ulaşır. Bu anlamda kurbanlarımızı en yakınımızdaki ihtiyaç sahibinden, en uzağımızdaki ihtiyaç sahibine kadar her kardeşimize ulaştırmaya gayret edeceğiz. Bunun için düşeceğiz yollara..

Veren el-Alan el arasında köprü olma misyonumuzu bu kurban bayramında da elimizden geldiği kadar en iyi şekilde ifa etmeye çalışacağız. Anadolu’daki bir gecekondudan bulanan yetimden, Yemen çöllerindeki bir çadırdaki yetime kadar; Somali’den Bosna’ya kadar, Suriye mülteci kamplarından Arakan mülteci kamplarına kadar yüreklere bayram sevinci ulaştıracağız.

İnsana iyilik ulaştırırken, gıda ulaştırırken, su ulaştırırken, görmeyen gözlere ışık ulaştırırken, yüreklere esenlik ve umut ulaştırırken fidanlarımızla da geleceğimize, gelecek nesillerimize umut olacağız. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yürek yürek umut taşıyacağız.

Elden ele iyilik taşıyacağız.

Gönülden gönüle dua taşıyacağız.

Paylaş