Banka HesaplarıBağış Yap

11 Çocuklu Gazzeli Aileye Sevindiren Yardım

11 Çocuklu Gazzeli Aileye Sevindiren Yardım

Adı Nimet el-Bataş. 21 yaşında Gazzeli genç bir anne… Yedi yıldır evli ve 11 çocuk sahibi. Son doğumunda ise Rabbimizin bir ihsanı olarak beşiz dünyaya getirdi.

Adı Nimet el-Bataş. 21 yaşında Gazzeli genç bir anne… Yedi yıldır evli ve 11 çocuk sahibi. Son doğumunda ise Rabbimizin bir ihsanı olarak beşiz dünyaya getirdi.

Gazzeli genç anne Nimet el-Bataş, 14 yaşında evlendiğini, arka arkaya gerçekleştirdiği dört doğumundan dört kız çocuğu dünyaya getirdiğini söyledi. Gazze'de 7 yılda 11 çocuk dünyaya getiren 21 yaşındaki genç anne, zor ekonomik şartlar altında çocuklarını büyütmeye çalışıyor.

Ailesinin soyadını taşıyacak bir erkek çocuğu dünyaya getirme özlemiyle tekrar hamile kaldığını ifade eden Bataş, biri kız biri erkek olmak üzere Allah'ın kendisini ikiz çocuklarla rızıklandırdığını ifade etti.

"6 çocuktan sonra tüp bağlatma (tüp ligasypnu) işlemi gerçekleştirdim, ancak Allah'ın takdiri, beşiz çocuğa hamile kaldım" diyen Bataş, doktorların, "Her çocuk kendi rızkını beraberinde getirir. Endişelenme, Allah'a tevekkül et!" şeklindeki nasihatlerini dinleyerek çocukları doğurduğunu dile getirdi.

Nimet el-Bataş, "Erken doğum sebebiyle çocuklarımın sağlık durumu kötü. Her birinin özel bakıma ihtiyacı var. Doktorlar, bebeklere gün aşırı bir kutu süt içirilmesi gerektiğini söyledi. Sadece bir kutu süt 13 dolara satılıyor ve eşim ayda 200 dolar maaş alıyor. 11 çocuğum var" dedi.

Baba Bataş da "5'i özel bakıma muhtaç, 11 çocuğa bakmam gerek, ancak ayda 200 dolar maaş alıyorum ve 2000 yılındaki el-Aksa İntifadası'nda bacağımdan yaralandım" diye konuştu.

YARDIMELİ’NDEN SEVİNDİREN YARDIM

Ailenin bu durumundan haberdar olan Yardımeli Derneği Gazze ofisimiz hemen harekete geçerek aileyi “Kardeş Aile Projesi” kapsamına alarak, aileye Yardımelini uzattı. Ailenin gerekli olan her türlü ihtiyacını karşılayarak onların mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşmalarını sağladı.

Konuyla ilgili konuşan baba Raad Sadi Muhammed el-Bateş ile anne Nimet el-Bataş: “Bizlere ‘Kardeş Aile Projesi’ kapsamında gerekli ödemeleri yaparak bütün ihtiyaçlarımızı karşılayan Yardımeli Derneğine, Türkiyeli veren el kardeş aileye çok teşekkür ediyoruz, kendilerinden Allah razı olsun. Dost ve kardeş Türkiye halkına selâmlarımızı ve dualarımızı sizlerin aracılığıyla gönderiyoruz. Onlar bizim ihtiyaçlarımızı giderdi, Rabbim de onların ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını gidersin” diye konuştu.

Paylaş