Banka HesaplarıBağış Yap

2. Kumbara Şenliği

2. Kumbara Şenliği

Geleneksel hale gelen, Yardımeli Başakşehir Temsilciliğinin düzenlediği 'KUMBARAM İYİLİK DOLU' Çocuk şenliğinin ikincisi, Başakşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi...

 

COŞKU ZİRVEDEYDİ

Geleneksel hale gelen, Yardımeli Başakşehir Temsilciliğinin düzenlediği ‘KUMBARAM İYİLİK DOLU’ Çocuk Şenliğinin ikincisi,  Başakşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Çok yoğun bir katılımın gözlendiği şenlikte çocuklar, doyasıya eğlendiler, şarkılar söylediler. Savaşlar, doğal afetler ve emperyalist politikalar neticesinde mağdur olan coğrafyalarda, en büyük sıkıntıyı çocuklar ve kadınlar yaşıyor. Bu nedenle çocuklarımız, yanlarında getirdikleri kumbaralarını, kendileri gibi çocuk olup ta açlık ve yoksulluk çeken kardeşlerine ulaştırmaları için, dernek yetkililerine teslim ettiler. Çocuklarımızı tasarrufa, yardımlaşmaya ve paylaşmaya alıştırmak ,  infak ahlakını oluşturmak, mağdur ve muhtaç çocukları hatırlamaları amacıyla  icra edilen programın sunuculuğunu çocukların yakından tanıdığı Burak Abileri ( Burak Sezen)  yaptı.

Yardımeli Başakşehir  Temsilcisi Nurdan Güler Hanımefendinin açılış ve selamlama konuşmaları ile başlayan programda, çocukların beceri ve  gösterileri takdire şayandı. Başakşehir Cıvıltı Anaokulu öğrencileri ve Bilim Koleji Anaokulu öğrencileri  konser, tiyatro ve folklor gösteri ile izleyicilerden büyük alkış aldılar.

Programda kısa bir konuşma yapan Yardımeli Başkanı Dr. Sadık Danışman da şunları söyledi : “ Mağdur coğrafyalardaki kardeşlerinize sadece paralarınızı değil, selam ve dualarınızı da götüreceğiz. Bu kumbaralarla Gazze, Artvin, Hakkari, Pakistan, Etiyopya ve daha nice ihtiyaç sahibi bölgelerdeki kardeşleriniz için okullar yaptıracağız. Sizlerin gösterdiği bu duyarlılık beni ziyadesiyle memnun  etti. Bu sebeple sizleri yetiştiren anne-babalarınıza ve öğretmenlerinize çok teşekkür ediyorum.Ayrıca bu programda emeği geçen Başakşehir temsilciliğimizdeki tüm bayanlara  teşekkür ediyorum”                       

Çocukların doyasıya eğlendiği program, Süleyman  Erkişi yönetimindeki çocuk korosunun şarkıları ve çocuklara verilen  ikram ve hediyelerle son buldu

Görüntüler için lütfen tıklayın...

Paylaş