Geleneksel hale gelen, Yardımeli Başakşehir Temsilciliğinin düzenlediği 'KUMBARAM İYİLİK DOLU' Çocuk şenliğinin ikincisi, Başakşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi...
COŞKU ZİRVEDEYDİ
Geleneksel hale gelen, Yardımeli Başakşehir Temsilciliğinin düzenlediği ‘KUMBARAM İYİLİK DOLU’ Çocuk Şenliğinin ikincisi, Başakşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çok yoğun bir katılımın gözlendiği şenlikte çocuklar, doyasıya eğlendiler, şarkılar söylediler. Savaşlar, doğal afetler ve emperyalist politikalar neticesinde mağdur olan coğrafyalarda, en büyük sıkıntıyı çocuklar ve kadınlar yaşıyor. Bu nedenle çocuklarımız, yanlarında getirdikleri kumbaralarını, kendileri gibi çocuk olup ta açlık ve yoksulluk çeken kardeşlerine ulaştırmaları için, dernek yetkililerine teslim ettiler. Çocuklarımızı tasarrufa, yardımlaşmaya ve paylaşmaya alıştırmak , infak ahlakını oluşturmak, mağdur ve muhtaç çocukları hatırlamaları amacıyla icra edilen programın sunuculuğunu çocukların yakından tanıdığı Burak Abileri ( Burak Sezen) yaptı.
Yardımeli Başakşehir Temsilcisi Nurdan Güler Hanımefendinin açılış ve selamlama konuşmaları ile başlayan programda, çocukların beceri ve gösterileri takdire şayandı. Başakşehir Cıvıltı Anaokulu öğrencileri ve Bilim Koleji Anaokulu öğrencileri konser, tiyatro ve folklor gösteri ile izleyicilerden büyük alkış aldılar.
Programda kısa bir konuşma yapan Yardımeli Başkanı Dr. Sadık Danışman da şunları söyledi : “ Mağdur coğrafyalardaki kardeşlerinize sadece paralarınızı değil, selam ve dualarınızı da götüreceğiz. Bu kumbaralarla Gazze, Artvin, Hakkari, Pakistan, Etiyopya ve daha nice ihtiyaç sahibi bölgelerdeki kardeşleriniz için okullar yaptıracağız. Sizlerin gösterdiği bu duyarlılık beni ziyadesiyle memnun etti. Bu sebeple sizleri yetiştiren anne-babalarınıza ve öğretmenlerinize çok teşekkür ediyorum.Ayrıca bu programda emeği geçen Başakşehir temsilciliğimizdeki tüm bayanlara teşekkür ediyorum”
Çocukların doyasıya eğlendiği program, Süleyman Erkişi yönetimindeki çocuk korosunun şarkıları ve çocuklara verilen ikram ve hediyelerle son buldu
Görüntüler için lütfen tıklayın...