Banka HesaplarıBağış Yap

20 ülkede sofralar kardeşlik için kuruldu

20 ülkede sofralar kardeşlik için kuruldu

“Gün kardeşlik ve paylaşma günü” anlayışıyla yürütülen Ramazan faaliyetlerinde, yurt dışında 20 farklı bölgede sofralar kardeşlik için kuruldu, Yardımeli ekipleri hayra köprü olmaya devam ediyor.

Gazze’nin bizim için ayrı bir önemi var

İsrail tarafından bombalanan Yardımeli Gazze Ofis binası, hemen yeni yer oluşturarak faaliyetlere kesintisiz devam etmiştir. Gazze Yardımeli ofisi, Ramazan boyunca şehid ailelerine, yetimlere ve engelli kardeşlerimize iftar sofraları kurarak, kumanya paketleri ve hediyelik oyuncak ve bayramlık kıyafetlerle bayram sevincine ortak etti. 
 


İDLİB unutulmadı.

Ankara’dan yola çıkan 10 tır dolusu un, 3 tırı Hatay’da bulunan Suriyeli misafirlere verildi.

7 tır dolusu un Suriye tarafına İdlib çevresine gönderildi. Fırınlarda ekmek yapılarak, çevre köylere dağıtımları yapıldı.

Ayrıca Suriye - Halepçe’deiftar sofraları kuruldu, dualar edildi, yetimlere bayramlık kıyafet hediyeleri teslim edildi.
 


Arakan Kamplarında her gün iftar sofraları kuruldu

Arakan kamplarında senenin 365 günü adeta oruç halinin devam ettiği kardeşlerimize her gün iftar sofraları kuruldu ve sıcak yemek dağıtımları yapıldı. Farklı kamplarda her gün 500 kişilik iftar (toplamda 20.000 iftar)ve sıcak yemek ikram edildi, kumanya-gıda paketleri (1.500 paket) dağıtıldı.
 


Dualar Yemen içindi

Yemen’de olan Yardımeli ekipleri, farklı bölgelerde iftar sofraları kurarak, gıda paketlerinin dağıtımlarını gerçekleştirdi. (10.000 iftar ve 1.000 gıda paketi)

Balkanlar hemen yanımızda

Balkanlar hemen yanımızda ve bizim kardeşlik ve dostluğumuza ihtiyaçları var. Arnavutluk, Bulgaristan, Kosova, Bosna’ya giden Yardımeli ekipleri, kardeşliğimizi hatırlatacak ve aramızdaki bağların güçlenmesi adına iftar sofralarımızı paylaştı, gıda paketleri ve bayramlık hediyeleri ulaştırdı. Özellikle Kur’anı Kerim hediyeleri bölgelerde dağıtıldı.
 


Afrika’yı unutmak bize yakışmaz

Afrika uzun yıllar ihmal ettiğimiz ve bize ihtiyaçlarının çok fazla olduğu bölgelerden biri. Sudan, Somali, Moritanya, Etiyopya’da bulunan Yardımeli ofisleri ve partner kurumlarına ilave olarak bölgelere giden  ekiplerimiz, hem oradaki çalışmalarımızı yerinde şahid oldu, hem de kurulan iftar sofraları, dağıtılan gıda kolileri ve bayramlık hediyeleri ile, Anadolu’dan gönül köprülerinin kurulmasını sağladı.
 


Asya ülkelerinin hep yanında olduk

Afganistan, Bangladeş, Türk Cumhuriyetleri, Pakistan, Keşmir’in zor zamanlarında hep yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Ramazan ayını vesile bilerek, yine kardeşlik köprüleri oluşturuldu, sofralar paylaşıldı, bayram sevinci katlanarak çoğaldı. 

Paylaş