Yardımeli Derneği, 'Kurban, rahmeti paylaşmaktır' anlayışıyla 2009 yılı kurban faaliyetlerine başladı
Yardımeli Derneği, “Kurban, rahmeti paylaşmaktır” anlayışıyla 2009 yılı kurban faaliyetlerine başladı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da derneğimiz, yurtiçinde birçok şehirde, yurdışında farklı bölge ve ülkelerde sizlerden aldığı vekaletle kurban kesmeyi planlıyor. İyiliğin unutulduğu modern dünyada iyilik için çırpınan diri kalplerin nabzını dünyanın her köşesine ulaştırmak için yollara düştük.İyiliğin iyilik edene de iyilik olduğunu hatırlatmaktır amacımız.Güzel olan yolda , güzellerle birlikte , güzel adımlarla , güzel bir yerlere yürümenin mutluluğunu yaşıyoruz.Kurbanını yılda bir defa et yiyebilen kardeşleriyle paylaşmak isteyen yardımsever kardeşlerimiz, derneğimiz ile irtibata geçerek bu hayır yarışına katılabilirler. Yardımeli Derneği ekipleri, gittikleri bölgelerde, bizzat isim okuyarak, kesim ve dağıtım faaliyetlerinin başında bulunarak, büyük bir titizlik ve özenle kurban kesimini gerçekleştirmektedirler.
Bu yıl kurban fiyatları arasındaki dengesizlik ve belirsizlikten dolayı iki ayrı fiyat belirlendi . Filistin, Bosna,Irak , Türkiye, Balkanlar ve Filistin Mülteci Kamplarında ( Suriye, Lübnan ,Ürdün) kesilecek kurban bedeli 360,00 TL, diğer tüm bölge ve ülkelerde kesilecek kurban bedeli 180,00 TL olarak belirlendi. Paylaşmanın sevincini ve mutluluğunu birlikte yaşama adına….
"KURBAN RAHMETİ PAYLAŞMAKTIR"