Banka HesaplarıBağış Yap

2011 Ramazan Çalışması

2011 Ramazan Çalışması

Yardımeli derneği olarak ramazan coşkusunun yaşandığı ümmet coğrafyasının her bir yerinde bu mubarek aya buruk bir şekilde giren mağdur muhtaç ve kimsesiz kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve gönüller

Yardımeli derneği olarak ramazan coşkusunun yaşandığı ümmet coğrafyasının her bir yerinde bu mubarek aya buruk bir şekilde giren mağdur muhtaç ve kimsesiz kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve gönüllerini almak amacıyla onlara kumanya paketleri iftar yemekleri vermek için yine sıvadık kollarımızı.

Amacımız daha fazla yoksulun sofrasına bir lokma koyabilmek ve aramızdaki yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek

Derneğimiz ümmet coğrafyasının kanayan yarası olan gazze başta olmak üzere Habeşistan, Pakistan , sudan ve diğer coğrafyalarda, ülkemizde doğu ve güneydoğu dan başlayarak farklı illerde ve bölgelerde yardım çalışmaları yapacaktır. Bölgelerdeki temsilcilerimiz vesilesiyle tesbit edilen yardıma muhtaç ailelere kumanya kartı ve kumanya paketleri ulaştırılacaktır.

“Ümmet iftarı” olarak bu yıl İstanbul da ümmet coğrafyamızın değişik bölgelerinde davet edeceğimiz fakir kardeş ailelerle veren el ailelerimizi buluşturacağız. Filistin de yine kardeşlerimizin özgürlük mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla geleneksel ”Kudüs iftarımız” olacaktır. Yurtiçinde ve yurtdışında hasta yoksul ve kimsesiz ailelere tekerlekli sandalye dağıtımı, eğitim yardımları, kumanya kartları, bayramlık kıyafetler dağıtılacaktır.   

Ramazan ayında muhtaç, yetim ve öksüzlerin yüzünü güldürmeyi hedefleyen derneğimiz ayrıca yurtiçi ve yurtdışında 3 yıldır “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla, her ay düzenli olarak “Kardeş Aile” kapsamında yardım yapmaktadır. Ayrıca bu sene “Aileye iftar” çalışmalarını da koordine edeceğiz inşallah. Gerek kardeş aileleri ile gerekse başka bir aile ile iftar yapmak isteyip de, bir araya gelemeyen kardeşlerimizin iftar bedellerini de kardeş ailelerine ulaştırıyoruz. Bir günlük aileye iftar bedeli 25 TL . Bir günlük verilebileceği gibi bir haftalık veya bir aylık da iftar verebilir.

Dünyanın değişik yerlerinde bulunan öksüz ve yetimlerle Ramazanın rahmet ve bereketini paylaşmak onların dertlerine ortak olmak, başlarını şefkatle okşamak amacıyla siz hayırseverlerin zekatları, fitreleri ve bağışlarıyla onlara yardımelimizi ulaştırabiliriz.

Yardımeli Derneği olarak; ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak kumanyaların bedelini 60 TL, 1 kişilik iftar bedelini 5 TL, aileye iftar bedeli ise 25 TL olarak belirledik. Bağışçılarımız derneğimizin yardım yaptığı ülke ve bölgelerden istediklerini seçip, oraya yardım yapılmasını isteyebilir, yapılacak olan kumanya bağış sayısını kendileri belirleyebilir hatta kardeş aile olabilirler.

Paylaş