Banka HesaplarıBağış Yap

2013 Kurban Çalışmalarımız Başladı

2013 Kurban Çalışmalarımız Başladı

Başta Türkiye olmak üzere Arakan Mülteci Kampları, Somali, Filistin-Gazze, Sudan, Suriye, Pakistan ve diğer ülkelerde kurban vesilesiyle “Gönül ve Şefkat Köprüleri” kurulacak.

“KURBANLAR ŞAHİDİNİZ OLSUN”

2013 Kurban Organizasyonuna “Kurbanlar Şahidiniz Olsun” dua ve temennisi giren ve tüm hazırlıklarını tamamlayan Yardımeli Derneği 30 ülkede ve 40 bölgede kurban kesimi yaparak , “iyilik ve şefkat köprüleri” kuracak,  öksüzlere, yetimlere, kimsesizlere, mağdurlara, muhtaçlara ve muhacirlere sevgiyi, umudu ve kardeşliği götürecek.

Başta Türkiye olmak üzere Arakan Mülteci Kampları, Somali, Filistin-Gazze, Sudan, Suriye, Pakistan ve diğer ülkelerde kurban vesilesiyle “Gönül ve Şefkat Köprüleri” kurulacak. Bağışlanan kurbanlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenecek.

Gönüllü İyilik Elçileri Yol Hazırlıklarını Tamamladı

Konuyla ilgili açıklama yapan Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sadık Danışman: “Yardımeli Derneği olarak 30 ülkede ve 40 bölgede 2013 Kurban Organizasyonunu ‘Kurbanlar Şahidiniz Olsun’ duasıyla başlatmış bulunuyoruz, bu aşamada tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Derneğimize bağışlanacak olan Kurbanlar, Yardımeli gönüllüleri tarafından dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Bu ülkelere gidecek olan Yardımeli Gönüllüleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine küçük bir hediye olan bir pay kurban eti ile kalıcı ve sürdürülebilir projelerin de temellerini atacaklar. Başta sağlık, eğitim, gıda olmak üzere kısa, orta ve uzun vadeli olarak hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik projeler ve çalışmalar yapılacak, raporlar oluşturulacak. İlgili ülkelerde su kuyuları, eğitim merkezleri, camiler, mescitler, yetimhaneler, meslek edindirme kursları gibi hayati önem arz eden çalışmalar yapılacak. Kardeş Ailelerimizin bulunduğu ülkelerde kardeş ailelerimiz ziyaret edilecek, hediyeler verilecek ve kardeş aile maaş dağıtım programları yapılacaktır.”

Yardımeli Derneği'ne kurban bağışında bulunmak isteyen bağışçılar, Küçükçekmece'deki Dernek Merkezi'ne veya Fatih'teki temsilciliğe giderek kurban vekâleti verebilecekleri gibi banka hesap numaraları (Ziraat, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Bank Asya), PTT'den posta çeki, Yardımeli Derneği'nin yardimeli.org.tr adresinden online sistemiyle kurbanlarını vekalet yoluyla bağışlayarak istedikleri ülkede kurbanlarını kestirebilirler.

KURBAN FİYATLARIMIZ

Kurban Hisse Bedeli: 300 TL Olarak Belirlenen Bölgeler

Sudan, Güney Sudan ,   Somali,  Kenya (Dadaab Kampı) ,   Habeşistan ,  Arakan Mülteci Kampları (Bangladeş) ,  Pakistan Keşmir,  Tanzanya,  Malavi ,   Azerbeycan,  Kırgızistan,   Kazakistan ,  Moğolistan,  Afganistan ,  Bangladeş , Doğu Türkistan , Moritanya ,

Kurban Hisse Bedeli  :  400 TL Olarak Belirlenen Bölgeler

Bosna ,  Bulgaristan,   Romanya ,    Makedonya ,  Arnavutluk ,   Kosova

Kurban Hisse Bedeli  :  550 TL Olarak Belirlenen Bölgeler

Türkiye ,  Filistin-Gazze ,  Filistin Gazze ,  Ürdün Filistin Mülteci Kampı ,  Lübnan Filistin Mülteci Kampı ,  Irak , Suriye

Paylaş