Banka HesaplarıBağış Yap

2016 Kurban Org. Değerlendirme Toplantısı

2016 Kurban Org. Değerlendirme Toplantısı

2016 Kurban Organizasyonu Değerlendirme toplantısı, bölgeye giden ekiplerinde katılımıyla gerçekleşti.

‘Aileden ümmete kurbanlarımız kardeşliğimize’ sloganıyla yola çıkan derneğimiz, 35 ülkede 45 bölgede kurban organizasyonu icra etti. Sorunsuz geçen kurban organizasyonunu değerlendirmek üzere bölgelere giden ekiplerimizle birlikte bir araya geldik. Toplantıda bölgelere giden ekipler tecrübelerini, şahit oldukları manzaraları, gidilen bölgelerde ki eksikleri, yaşadıkları sorunları vb. bilgileri aktardılar. Ortak bir havuzda toplanan bu bilgiler ileride  yapılacak olan faaliyet ve organizasyonlar için rehber olacak.

Kurban değerlendirme toplantısının bir diğer konu başlığı yapılması planlanan ‘Yetim Aile Köyü’ projesiydi. Yetim Aile Köyü projesi, kamplarda yer bulamadığı için sokaklara yaşam mücadelesi veren Suriyeli muhacir kardeşlerimizin başlarını sokabilecekleri sıcak bir yuvaya kavuşmasını amaçlayan bir proje. Kurban değerlendirme toplantısında katılımcılara projenin nasıl işleyeceği hakkında kısa bir sunum ve bilgilendirme yapıldı. (Projenin detayları netleştiğinde web sitemiz aracılığıyla kamuoyuna duyurulacaktır)

Programın sonunda dernek başkanımız sn. Dr. Sadık Danışman katılımcılara teşekkür etti ve bölgelere giden ekiplere birer plaket verdi.

Paylaş