Banka HesaplarıBağış Yap

30 Bin Çocuk Annesiz - Babasız

30 Bin Çocuk Annesiz - Babasız

Myanmar, çoğumuzun yerini dahi bilmediği bir ülke… Myanmar, kapalı bir kutu. Myanmar, zulmün, haksızlığın, katliamların ülkesi.

BM’nin tescil ettiği zulüm ve işkenceleri dünya kamuoyu hala görmezlikten gelmekte. Arakanlı Müslümanların yaşadığı bölgelerden hala sağlıklı bir haber mümkün değil. Bölgeye insani yardım koridoru açılması yönündeki talepler de hep reddedilmekte. Yaşanan dramın boyutları gizlenmeye, üstü örtülmeye çalışılsa da, kamuoyuna yansıyan rakamlar dahi bir insanlık ayıbı.
 


Uzat elini, kurtarabiliriz !

Myanmar ordusunun ve Budist çetelerin baskı ve zulümleri sonucu Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısı her geçen gün artmakta. Kesin rakam bilinmemekle birlikte,  1 milyon mülteciden bahsedilmektedir.

Gerek baskı, zulüm ve işkencelerin sonunda, gerekse zor şartlarda yapılan Bangladeş’e geçiş yolculuğu sırasında hayatını kaybeden insanların sayısı oldukça fazla. Bu durum,   30 bin yetim ve öksüz çocuğu sahipsiz ve ortada bırakmıştır. Sahipsiz ve çaresiz kalan bu çocuklar, kötü amaçlı uluslar arası şebekelerin ellerine düşme tehlikesi ile karşı karşıyadır.
 


 

Bu çocuklar bize emanet .

Çaresiz ve sahipsiz kalan yetim ve öksüzler sahip çıkma vaktidir. Eğitim, barınma, iaşe ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanması hususunda Bangladeş Yardımeli Ofisi yoğun bir çalışma içerisindedir. Başta yetim ve öksüzlerin faydalanabileceği Yardımeli Darul Hikme Külliyesinde 1000 öğrenci eğitim ve öğretimine devam edebilmektedir. Yatılı kalan öğrencilerin tüm ihtiyaçları Yardımeli Bangladeş Ofisi tarafından karşılanmaktadır. Külliye içerisinde derslikler, salonlar, yatakhane, yemekhane, oyun alanları, misafirhane ve avlusunda cami de bulunmaktadır. Külliyede ilkokul, ortaokul ve lise müfredatı uygulanmaktadır.
 


 

Mülteci Kamplarındaki Diğer Çalışmalar

Yardımeli Bangladeş Ofisi, Arakanlı Müslümanların kaldığı kamplarda da proje ve faaliyetlerine devam etmektedir.

  • Kardeş Aile Projesi kapsamında çalışmalar
  • Acil Gıda
  • Banyo ve WC kabinleri
  • Su kuyusu
  • Mescit ve Toplantı mekanları
  • Sıcak yemek dağıtımları
  • Adak-Şükür kurbanlarının dağıtımı
  • Sağlık taramaları-sağlık paketleri
     

ARAKAN yazıp 4031‘ e gönderilen 1 SMS ile 5 TL bağışlayabilirsiniz. 

Paylaş