Banka HesaplarıBağış Yap

35 Ülke 45 Bölgedeyiz

35 Ülke 45 Bölgedeyiz

Ülkemizde ki Kurban çalışmalarıyla birlikte 35 ülkede ve 45 Bölgede Kurban çalışmalarını yapacak olan Yardımeli hazırladıklarını tamamladı.

Bu Kurban bayramında vekalet yoluyla Yardımeli Derneğine bağışlanacak kurbanlar belirli ülke ve bölgelerde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Kurban fiyatları ülkelere göre belirlendi

10 yıldır Kurban organizasyonu yapan Yardımeli, ülke ve bölgelere göre kurban bedelleri oluşturarak hayırseverlere diledikleri ülke ve bölgeden tercih yapma fırsatı sunuyor.

Asya ve Afrika için 375TL olarak belirlenen Kurban bedelleri, Balkanlar için 625TL, Türkiye için 700TL ve Filistin/Gazze için 800 TL olarak belirlendi.

2015 yılında onbinelerce aileye kurban hissesi ulaştıran Yardımeli Derneği, 2016 yılı için daha çok kurban hissesiyle daha çok yetime ve muhtaca ulaştırmayı hedeflemektedir.
 

Bölgelerde neler yapılacak?

Yeryüzünün dört bir tarafına Kurban vekaletleriyle gidecek olan Yardımeli Ekipleri, öncelikle vekalet yoluyla bağışlanan Kurbanları keserek muhtaca ulaştıracaktır. Asıl olarak bağışçılarımızın selamını, muhabbetini ve kardeşliğini gönülden gönüle taşıyarak farklı coğrafyalardaki kardeşlerimize umut olacaklardır.

35 ülkede 45 bölgede ekiplerimizi dört gözle bekleyen kardeşlerimize destek olunacak, yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlanacak. Ülke ve Bölgelerin ihtiyaçlarına  yönelik çalışmalar yapılacak.

Eğitim kurumları, sağlık evleri, meslek edindirme kursları, yetimhaneler, cami ve mescitlerin temeli atılacak veya açılışı yapılacak. Kardeş aileler ziyaret edilerek gönül köprüleri kurulacak inşallah.

 

Kurban organizasyonunun yapılacağı ülkeler

Anadolu’dan Balkanlara Asya’dan Afrika’ya Ortadoğu’dan Kafkaslara ihtiyaç sahipleri ve yetimlere ulaştırılacak kurbanlar başta Türkiye olmak üzere, AFGANİSTAN, ARAKAN, ARNAVUTLUK, AZERBEYCAN, BANGLADEŞ, BOSNA, BULGARİSTAN, D.TÜRKİSTAN, ETİYOPYA, GAZZE, GÜRCİSTAN, IRAK, KAZAKİSTAN, KENYA, KEŞMİR, KIRGIZİSTAN, KOSOVA, KÜDÜS, LÜBNAN, MACARİSTAN, MAKEDONYA, MALİ, MISIR, MOĞOLİSTAN, MORİTANYA, NİJER, PAKİSTAN, SOMALİ, SUDAN, SURİYE, ÜRDÜN ve YEMEN

 

Kurbanların Kesimi

Uzmanlarımızca kurban olma özelliğine uygun hayvanlar İslami usullere uygun olarak satın alınır. Ekiplerimiz ihtiyaç sahiplerine kurban etlerini elden ulaştırır. Kurban kesimlerinin gerçekleştiği mesaj yoluyla vekalet sahiplerine ulaştırılır.

 

Nasıl Bağış Yapılır?

Online olarak bağış yapmak için tıklayınız.

Posta hesap çeki ile: Fatih Şb. 5504911

Banka yolu ile

Dernek merkezimize gelerek veya temsilcilerimiz vasıtasıyla elden bağış yaparak.

 

Yardımeli mobil uygulaması ile bağış yapabilir ve yaptığınız bağışları takip edebilirsiniz.

IOS (iPhone) İNDİR

Android İNDİR

Paylaş