Banka HesaplarıBağış Yap

35 Ülke 45 Bölgeye Kurban Organizasyonu

35 Ülke 45 Bölgeye Kurban Organizasyonu

35 ülke 45 bölgede kurban dağıtımını gerçekleştiren Yardımeli Ekipleri görevini tamamladı.

''Aileden ümmete, kurbanlarımız kardeşliğimize'' sloganıyla başladığımız 2016 Kurban Organizasyonu'nda, Dünya'da ki yoksul ve mağdur kardeşlerimizin bayram sevinci olabilmek için yola çıktık. Dünya'nın 45 bölgesine ulaşan Yardımeli Ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürmekle kalmadı, aynı zamanda bayram sevinçleri oldu.

Yardımeli Derneği olarak 2007 yılından bu yana yeryüzünün farklı coğrafyalarındaki mağdur, mazlum, muhtaç ve mülteci kardeşlerimize bağışçılarımızın kurbanlarını ulaştırdık. Türkiye'de 81 ilde temsilciliklerimiz, yurtdışında ofis ve partner kuruluşlarımızla mazluma el uzatmak için var gücümüzle çalıştık. İlk günden beri kardeşlerimizin sadece karnını değil, kafasını da doyurmak için var gücümüzle çalıştık. Bununla beraber Kurban Bayramı bizim için hep yeni bir fırsat oldu. Kurban vesilesiyle ulaştığımız her bölgenin ihtiyaçlarını yerinde gördük. O coğrafyanın halkının derdini bizzat kendisinden dinledik. Yapımına karar verdiğimiz, başladığımız ve bitirdiğimiz her projenin arkasında bir kurban organizasyonu oldu. Bu nedenledir ki bizim için Kurban bayramı sadece kurban eti demek değildi. Bölgelerin ihtiyaçları analiz etme de ve  kalıcı projeler hayata geçirme de bir fırsattı kurban. 

Bağışçılarımızın kurban bağışlarını 2016 yılı Kurban Bayramı'nda tam 35 ülkeye ulaştırdık. 35 ülke, 45 bölgede ki 800.000 mağdur kardeşimizin bayram sevinci olduk. Bir kez daha anladık ki Kurban çok yönlü bir ibadet. Bir kez daha anladık ki Kurban sosyal bir dayanışma... Bir kez daha anladık ki Kurban bir kaynaşma mekanizması... Ve Kurban Aileden Ümmete Kardeşliğimizi güçlendirmeye sebep oldu.

Dernek gönüllülerimizden, Dernek üyelerimizden ve dernek Yönetim kurulu üyelerinden oluşan ekipler dünyanın dörtbir bölgesine kurbanda sefere çıktı. Dernek Başkanımız Sadık Danışman, Avrupa Koordinatörümüz Hayriye Tufanoğlu ve Mustafa İslamoğlu hocanın da içinde olduğu bir ekiple, Suriyeli mültecilerin, ülkemizde en yoğun olduğu Şanlıurfa, Kilis ve Hatay illerinde Kurbanları keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Kurban Faaliyeti ... Anadolu'dan Afrika'ya... Kafkaslar'dan Balkanlar'a... Ortadoğu'dan Orta Asya'ya... Daha önce görmediğimiz, bilmediğimiz kardeşlerimize ulaşmak. Kurban; onları tanımak, bilmek ve aynı duyguyu hissedebilmek...

Verilen Kurban vekaletlerini başta ülkemizdeki ihtiyaç sahipleri olmak üzere, Savaşın zor şartlarında ki Suriyeli kardeşlerimize, Ceraplusa ulaştırdık.  İslam coğrafyasının Orta Doğu'da ki kalbi Filistin'e... Evlad-ı Fatihan Balkanlar'da ki kardeşlerimize ulaştık. Medeniyetin ilk toprakları Mezopotamya ve Orta Asya'ya... Afganistan'a, Pakistan'a... Afrikanın Moritanyadan  Somaliye, Nijer ve Maliye, Sudana, Necaşinin vatanı Habeşistana; Kısaca mağdur olduğunu bildiğimiz her kardeşimize Yardımeli'mizi bu kurbanda da uzattık. Her bir Yardımeli görevli ve gönüllüsü Kurbanla birlikte Anadolu'nun selamını, sevgisini, değerlerindeki motifleri farklı coğrafyalara taşıyarak sorumluluğumuzu yerine getirdik. 

Paylaş