Banka HesaplarıBağış Yap

4. Kumbara Şenliği Büyük Coşkuyla Kutlandı

4. Kumbara Şenliği Büyük Coşkuyla Kutlandı

Yardımeli Derneğinin geleneksel hale getirdiği “Kumbaram İyilik Dolu” Çocuk Şenliğinin dördüncüsü Başakşehir’deki Çınar Koleji’nde gerçekleştirildi.

Yardımeli Derneğinin geleneksel hale getirdiği “Kumbaram İyilik Dolu” Çocuk Şenliğinin dördüncüsü Başakşehir’deki Çınar Koleji’nde gerçekleştirildi.  Çok yoğun bir katılımın gözlendiği şenlikte çocuklar, doyasıya eğlendiler, ilahîler söylediler, müzikal gösteriler düzenlediler.

Çocuklarımızı tasarrufa, yardımlaşmaya ve paylaşmaya alıştırmak, infak ahlakını oluşturmak, mağdur ve muhtaç çocukları hatırlamaları amacıyla icra edilen programın sunuculuğunu ise Nurhak Tan yaptı.

Programda, çocukların yetenekleri ve gösterileri takdire şayandı. Mini konser, sinevizyon gösterisi, ilâhîler, müzikal gösteri, tiyatro gösterisi izleyicilerden çok büyük beğeni topladılar.

Programda kısa bir konuşma yapan Yardımeli Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman ise şunları söyledi: ”Kumbarasını iyiliklerle dolduran, kumbarasındaki bu iyilikleri, bu güzellikleri, bu yüce duyguları Filistinli, Gazzeli, Somalili, Sudanlı, Keşmirli, Pakistanlı,  Moritanyalı, Bosnalı ve ümmetin diğer yetimleriyle paylaşan siz çok değerli yavrularımızı ümmet adına, insanlık adına, yetimler ve öksüzler adına sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Danışman, konuşmasına devamla: “Yapmış olduğumuz Dördüncü Kumbara Şenliğinde kumbaranızdaki iyilikler Sudan Akabe Yetimler Külliyesindeki yetimlere Yardımeli tarafından en güzel bir şekilde ulaştırılacaktır” dedi.

Savaşlar, doğal afetler ve emperyalist politikalar neticesinde mağdur olan coğrafyalarda, en büyük sıkıntıyı yetim ve öksüz çocuklar yaşıyor. Bu nedenle çocuklarımız, yanlarında getirdikleri kumbaralarını Sudan Akabe Yetimler Külliyesindeki yetim ve öksüz kardeşlerine ulaştırmaları amacıyla dernek yetkililerine teslim ettiler.

Program, çocukların kumbaralarını büyük bir coşkuyla ve sevinçle teslim etmeleriyle sona erdi.

Paylaş