Banka HesaplarıBağış Yap

750 Ton Malzeme Somaliye Hareket Etti

750 Ton Malzeme Somaliye Hareket Etti

Somali Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin inşaatı için toplam 750 ton malzeme Somaliye gönderildi

Yardımeli Derneği’nin Somali’nin başkenti Mogadişu’da inşa ettirmekte olduğu, Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’ın temelini attığı, Afrika’nın en büyük “Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi” olma özelliğine sahip “Kadın Doğum Ünitesi ve Çocuk Hastanesi”nin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

  • Son olarak Çocuk Hastanemizin inşaatı için;
  • AKG Gazbeton (tuğla, yanmaz yapı malzemesi)
  • Güçbir Jeneratör (jeneratör)
  • Kütahya Seramik (fayans, seramik)
  • Güral Porselen (vitrifiye)
  • Karaca Yapı (çeşitli inşaat malzemeleri)
  • Borusan Lojistik (20 tırlık nakliye)
  • KMK Mühendislik (drenaj boruları)

olmak üzere toplamda 750 ton malzeme hastanemizin inşaatı için Kocaeli Derince Limanı’ndan Somali’ye gönderildi.

Bu hastaneyi yaptırmaktaki amacımız ise “Somalili çocuklar ölmesin, anneler ölüm nöbeti tutmasın.” Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak Somalili yavrularımızın, kardeşlerimizin de hakkıdır.

35 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek Çocuk Hastanemizde acil servis, ameliyathane, gözlem odaları, laboratuvarlar, eğitim salonları, Somali'de sık rastlanan enfeksiyon hastalıkları ve beslenme problemlerinin tedavisine yönelik bölümler ile 1 yaşın üzerindeki çocuklar için servis odaları bulunacak. Ayrıca hastanede görev yapacak Somalili sağlık personeli de Türkiye'de eğitilecek.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan şunları söyledi:”Yaptırmakta olduğumuz Somali Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin inşaat malzemelerinin yüklemesi yapıldı. 750 tonluk inşaat malzemesi Mogadişu’ya gitmek üzere Kocaeli Derince Limanı’na aktarıldı. Afrika’nın en muhtaç ülkelerinden Somali’nin başkenti Mogadişu’da inşa ettirmekte olduğumuz hastane Afrika’nın en büyük ve en donanımlı hastanelerinden biri olacak. Kurulacak olan hastanede yalnız Somalililer değil çevre ülkelerden de hastalar tedavi edilecek.  Bize her hususta yardım ve destek veren tüm kuruluşlarımıza ve gönüllülerimize teşekkürü bir borç biliriz; kendilerinden Allah razı olsun.”

Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Mutlu ise: “Yardımeli Derneği’nin yaptırmakta olduğu bu hastane, Afrika’nın en büyük Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olup özellikle anne ve çocuk sağlığı konusunda ayrıca bir öneme sahip olacak. Ve inşallah bu yönüyle de örnek olacak bir hizmettir. Bizlerden yardımlarını esirgemeyen, destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Rabbim hayırlarını kabul etsin” diye konuştu.  

Paylaş