Banka HesaplarıBağış Yap

81 ilde, 20 Ülkede Ramazan Sevinci

81 ilde, 20 Ülkede Ramazan Sevinci

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın pekiştiği, sevgi, saygı ve kardeşliğin daha da güçlendiği Ramazan ayı tüm İslam aleminde coşkuyla idrak ediliyor.

Yardımeli Derneği olarak bizlerde Ramazan bereketini ihtiyaç sahiplerine taşımaya gayret ediyoruz. Ramazan ayının ilk günüyle birlikte çalışmalara başlayan Yardımeli, ‘İnsanlık için Kardeşlik vakti’ sloganıyla Türkiye’de 81 ilimizde özellikle Suriyeli kardeşlerimiz olmak üzere Doğu Türkistanlı, Mısırlı, Iraklı, Filistinli kardeşlerimizle birlikte Türkiyeli muhtaçlara ve  Balkanlardan Türki Cumhuriyetlere, Asya'dan Afrika'ya, Irak, Suriye Yemen ve Filistin/Gazze’nin de içinde olduğu 20 ülkede gönül köprüleri kurmaya devam ediyor.  
 

Hedef 50bin Kumanya

Ülkemizde uygulanan ‘Kumanya Kartı’81 ilde ki temsilciliklerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılan bu Kumanya Kartı sayesinde, ihtiyaç sahipleri Türkiye genelinde yaygın bir marketten diledikleri gibi alışveriş yapma imkanına kavuşuyorlar.


1 Milyon kişiye iftar

Ramazan boyunca 1 milyon kişinin iftar yapacağı sofralar kuruyoruz. Yurtiçinde temsilciler, Yurtdışında ise ofis ve partner kuruluşlar aracılığıyla organize ettiğimiz iftar sofralarında mazlum ve muhtaçlarla bir araya geliyor, aynı sofralarda orucumuzu açıyoruz.


50 Bin yetime bayramlık

Allah’ın ümmete emanet ettiği yetimler, bayrama buruk girmesin, bayram sevincinden mahrum kalmasın diye bu Ramazan bayramında da 50bin yetime bayramlık hediye edeceğiz. Yetimler anlaşmalı mağazalarda diledikleri renk ve bedende bayramlıklarını seçebilecekler.


10bin kuranı kerim hediyesi

Kuranın doğum ayı olan Ramazan ayında gönülleri de doyurmak için, özellikle Afrika ülkelerinde  Kuranı Kerim dağıtıyoruz.

Paylaş