Banka HesaplarıBağış Yap

ABD’nin Bu Kararını REDDEDİYORUZ! ve KINIYORUZ!

ABD’nin Bu Kararını REDDEDİYORUZ! ve KINIYORUZ!

ABD’nin Bu Kararını REDDEDİYORUZ! ve KINIYORUZ!

 

ABD’nin Bu Kararını
REDDEDİYORUZ! ve KINIYORUZ!

                                                               

İnsan haklarına, inanç ve fikir hürriyetine, seyahat özgürlüğüne, aile birliğine ve tüm insani özgürlüklere aykırı olarak ABD Devlet Başkanı Donald Trump tarafından ırk, din, coğrafya ayrımına dayalı yedi ülkenin ( Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen)  vatandaşlarının Amerika’ya girmesinin yasaklanması kararını şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu gelişmeleri insan hakları ve özgürlük adına işlenmiş bir insanlık suçu ve utancı olarak karşılıyoruz.

Bunun yanı sıra;

15 Temmuz 2016’da demokrasi ve mili iradeye karşı yapılan darbe girişimini yöneten ve birçok masum insanın hayatını kaybetmesine sebep olan FETÖ elebaşının ve destekçilerinin en kısa sürede ABD’den çıkartılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin adli mercilerine teslim edilmeleri uluslararası hukukun bir gerekliliğidir.

Bu vesile ile yedi ülkede uygulanmak üzere;

1. ABD vatandaşlarının ülkelerine vizesiz özgürce kabul edilmeleri, ancak Amerikan askeri ve yöneticilerinin adı geçen ülkelere girişlerinin engellenmesi.(üç aylık sürede)

2. Söz konusu ülke vatandaşlarının bu karardan dolayı uğradıkları maddi kayıplarının öncelikle ABD,  ve Birleşmiş Milletler tarafından karşılanması insan haklarının bir gereğidir.

3. ABD’nin giriş yasağı uyguladığı ülkelerde bulunan Amerikan Silahlı Kuvvetleri ve İstihbaratının üç aylık süre ile ülke topraklarından çıkartılması.İnanıyoruz ki tüm dünyada sağduyu ve özgürlük galip gelecektir.

İnanıyoruz ki tüm dünyada sağduyu ve özgürlük galip gelecektir.
 

Dr. Sadık DANIŞMAN
Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Paylaş