Banka HesaplarıBağış Yap

Açlık ve susuzluğun adı: Somali

Açlık ve susuzluğun adı: Somali

Açlık ve susuzluğun yanında, iç karışıklık ve kargaşanın sebep olduğu mağduriyet içerisinde yaşamaya çalışan insanlara yardımellerimiz uzanmaya devam ediyor.

2016 yılında hizmet vermeye başlayan Yardımeli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Somali halkına umut olmaya , şifa olmaya devam ediyor. Günde 500 hastaya poliklinik hizmeti verilen hastanede, ameliyathaneler de aktif olarak kullanılmaktadır.

İftar sofraları, israf sofraları olmasın

Somali’deki imkan ve durumu gördükten sonra, mükellef bir sofrada iftar etmek kolay değil. İftar sofralarında yapılan israf bile, Somali gibi ülkeler için büyük şeyler ifade ediyor. İsraf ettiklerimiz kadar bile yardımda bulunamıyorsak, bunun hesabını vereceğimiz gün halimiz ne olacaktır? 

Bu Ramazan da, Yardımeli Somali Ofisi yapılacak çalışmaları ve planlamayı yaparak, ziyaretlere başladı. Türkiye’den Yönetim kurulu Üyesi Adnan Mutlu , Meryem Keskin ve Fatma Aktaş çalışmalara bizzat nezaret etmektedirler.

Başkent Mogadişu’da ve merkezden uzak kırsal bölgelerde de iftar sofraları kurularak, yetimler bayramlık kıyafet ve hediyeler ile sevindirildi ve gıda paketleri ailelere ulaştırıldı. Kardeş ailelerimiz de evlerinde ziyaret edilerek, Türkiye’deki kardeş ailelerin selamı kendilerine iletildi.

Paylaş