Banka HesaplarıOnline Bağış

Afganlı Mültecilere Sıcak Yemek

Afganlı Mültecilere Sıcak Yemek

Yardımeli, 20 gün önce İran’dan İstanbul gelerek Kumkapı sahilinde kamp kuran, ancak ne bir barınakları ne de yiyecek bir lokmaları olan Afganlı kardeşlerimize sıcak yemek yardımı

Yardımeli, 20 gün önce İran’dan İstanbul gelerek Kumkapı sahilinde kamp kuran, ancak ne bir barınakları ne de yiyecek bir lokmaları olan Afganlı kardeşlerimize sıcak yemek yardımı yaptı.
Afganistan’daki savaş nedeniyle İran’a iltica etmek zorunda kalan ancak siyasî nedenlerden dolayı sınır dışı edilen 80 kişilik bir mülteci grubun 20’si çocuk, 20’si kadın, 40’ı da gençlerden oluşuyor. BM mültecilik taleplerini kabul etmiş. Mülteciler de ellerinde ne varsa onu da insan tacirlerine vererek Van üzerinden Türkiye’ye girerek İstanbul’a gelmişler, ancak şimdiye kadar yetkililer tarafından kendilerine bir çözüm yolu sunulmamış.  
Afganlı mültecilere, belediye de herhangi bir emir gelmediğinden dolayı kamp kurmalarına müsaade etmiyor. Bundan dolayı kamp sâkinleri çaresizlikten geceyi yağmur altında, soğukta geçirmek zorunda kalıyorlar. Kampta hamile kadın, çocuk ve yaşlılar da var.
Derneğimiz,  insanî yardım olarak mültecilere sıcak yemek yardımlarını sürdürüyor.

Paylaş