Banka HesaplarıBağış Yap

Afrika Kurban Bağışı

Afrika Kurban Bağışı

Afrika’ya kurban bağışladığınızda, sadece bir paket et değil, aynı zamanda yürek dolusu selam ve öte kıtadaki kardeşlerinden umutta göndermiş oluruz

AFRİKA KURBAN BAĞIŞI

Afrika yeryüzünün yoksulluğunu sırtlanmış kıta, geniş coğrafyası içerisinde imkanları sonuna kadar sömürülen, kalan bölgelerde kuraklığın, doğal afetlerin üzerinden geçtiği kıta.

Nereye kurban bağışı yapalım, nerede kurbanlarımızı kestirelim diyecek olursanız, Afrika kurban bağışlanacak en uygun yerlerden birisidir. Bir kurban hissesinde Afrika'nın ihtiyaç sahibi insanlarına belki yılda bir dahi olsa kurban etini yemiş olma sevinci yaşayacaklardır.

Afrika’ya kurban bağışladığınızda, sadece bir paket et değil, aynı zamanda yürek dolusu selam ve öte kıtadaki kardeşlerinden umutta göndermiş oluruz.

Bir hisse sizden Bir fidan bizden

Afrika'nın kurak topraklarını yeşertmek için yapmış olduğunu her bir Afrika kurban bağışı için bir meyve fidanı dikiyoruz. Sizin bağışlarınızı kalıcı hayırlara dönüştürmeye çalışan derneğimiz, Afrika kıtasında daha birçok farklı yardım ve projeleri yürütmekte, sizde sitemizden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alabilir, sizin için önemli gördüğünüz projelere destek verebilirsiniz.

Neden mi Afrika’ya kurban bağışı yapmalıyız? Kurban kesilirken Afrikalı bir çocuğun bekleyişi ve mutluluğu, Afrikalı çocuğun yüzünde yaşanmaktadır.

Niye Afrika'ya kurban bağışı yapmalıyız? Afrika’nın sömürülen insanlarına onları sömürmek için değil, sadece Allah rızasının gözetmek için gittiğimizi bilmeleri için Afrika’ya kurban bağışı yapmalıyız.

Afrika'nın Sağlık Durumu:Covid 19 öncelike Asya kıtasında ortaya çıkmaya başladı, daha sonra Avrupa kıtasında kendisi gösterdi ve ülkemizde uğradı. Ülkemizin geniş imkanları sahesinde bu hastalık kontrol altında tutulmaya çalışılıyor. Ancak Afrika ülkelerinin sağlık imkanlar olabildiğince az veya hiç olmadığından dolayı Covid 19 hastalığı Afrika kıtasında yayılımını ne derecede yaptığı tespit edilemiyor. Daha öncede Ebola virüsü ve benzeri türevli virüsler Afrika kıtasın çok rastlanmış olması aslında tesadüften öte bir durum olmaktadır.

Bu sebepten dolayı Afrika’ya kurban bağışı bu sene yine ayrı bir önem taşımaktadır. Yoksulluğun, kuraklığı, savaşların vurduğu bu kara kıta şimdide hastalıklarla başı belada. İnsanlık tarihinde hep unutulmuş olan bu kıta bir zaman orta Afrika’ya katar Osmanlı hükümdarlığında ve bizim şevkat kollarımız arasındaydı.

AFRİKA KURBAN BAĞIŞI

Afrika Kurban bağışı ve Vekaleten kurban bağışlarınızı buradan verebilirsiniz

KURBAN (VACİP) BAĞIŞLA

Çizgi

afrika kurban bağışı

afrika kurban bağışı

Çizgi

Paylaş