Banka HesaplarıBağış Yap

Afrika’da Kalıcı Geçim Kaynakları Oluşturuyoruz

Afrika’da Kalıcı Geçim Kaynakları Oluşturuyoruz

Afrika'nın farklı bölgelerinde gerçekleştirilen projeler ile, insanların sürekli yardıma muhtaç olmaktan kurtarılması amaçlanmaktadır. Adeta balık vermekten ziyade , olta imkanı sunuyoruz ve balıklarını kendileri tutuyor.

Afrika'nın farklı bölgelerinde  gerçekleştirilen  projeler ile, insanların sürekli yardıma muhtaç olmaktan kurtarılması amaçlanmaktadır. Adeta balık vermekten ziyade , olta imkanı sunuyoruz ve balıklarını kendileri tutuyor.

Süt keçisi projemiz Sudan ve Somali’de muhtaç  aileler için umut olmaya devam ediyor.

Ekonomik sıkıntılar, mağduriyetler  Afrikalı insanların doğru düşünmesini  ve kendilerine faydalı olacak işler konusunda bilgi sahibi olmalarını da etkiliyor. Yardımeli olarak   bölgeye sürekli yardım yapılmasından ziyade, yerel halkın en iyi anladığı sosyal gelişim projeleri  gerçekleştirerek destek olmaya çalışıyoruz. Her ailenin kendine yetecek süt, peynir,  yağ gibi temel gıda maddelerine ulaşması ve fazlalık sütleri satarak ticari anlamda kendileri ve çocukları için kalıcı geçim kaynağı oluşturmalarına imkan sağlıyoruz.

Bu anlamda süt keçisi projesinin anlamı her geçen gün daha bir artmaktadır. Bağışçılarımızın Afrikalı bir aileye yapacakları süt keçisi bağışı geçim sıkıntısından dolayı emperyalist güçlerin oyuncağı olmuş bu mağdur bölgedeki kardeşlerimizin güçlenmesine büyük bir katkı olacaktır.

Derneğimize yapılan bağışlardan oluşan 50 adet süt keçisi bağışı Sudan ve Somali de bulunan ailelere ulaştırılmıştır. Bağış da buluna tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Allah hayırlarını kabul etsin.

Paylaş