Banka HesaplarıBağış Yap

Afrikanın En Büyük Yetimhanesinde Ramazan Çoşkusu

Afrikanın En Büyük Yetimhanesinde Ramazan Çoşkusu

İç savaş ve doğal afetlerde yetim kalan çocukların barındığı yetimhaneye Türkiye'den gönderilen yardımlar ile yüzlerce çocuğun yüzü güldü.

AFRİKA'NIN EN BÜYÜK YETİMHANESİNDE RAMAZAN COŞKUSU...

Uluslararası İnsani Yardım Derneği Yardımeli tarafından Sudan'ının başkenti Hartum'da yaptırılan, içinde yüzlerce yetime barınma ve eğitim imkanı sağlayan Sudan Akabe Yetimler Külliyesine Ramazan ayı ile beraber adeta bereket yağdı. İç savaş ve doğal afetlerde yetim kalan çocukların barındığı yetimhaneye Türkiye'den gönderilen yardımlar ile yüzlerce çocuğun yüzü güldü. Her gün iftar programlarının düzenlendiği külliyede teravih namazlarından sonra çeşitli etkinliklerle çocuklar doyasıya eğleniyor.  

YETİMLERİN YÜZÜNDEN TEBESSÜM EKSİLMİYOR

Ramazan ayının gelmesiyle yardımların ulaştırıldığı Sudan Akabe Yetimhanesinde çocuklar için iftar programları düzenleniyor. Rahmet ayında kendilerini yalnız bırakmayan Türkiyeli kardeşlerinin desteğiyle her günü bayram havasında yaşayan çocukların yüzlerinden tebessüm eksilmiyor.

KİMSESİZ VE YOKSULLARA KUMANYA DAĞITIMI YAPILDI

Yetim çocuklarla beraber Sudandaki yoksul ve kimsesizleri de unutmayan Yardımeli Derneği belirlenen ihtiyaç sahiplerine kumanya ve nakit para yardımında bulundu. Düzenlenen toplu iftarlarla insanların bir biriyle kaynaşması için iftar sonrası sohbetlerle halk bilinçlendiriliyor.

YÜZLERCE YETİM MİSYONERLERDEN KURTARILDI

Uzun yıllardır devam eden iç savaş nedeniyle yaklaşık bir milyon çocuğun sahipsiz ve yetim kaldığı Sudan'da Akabe Yetimler Külliyesi 2012 yılında tamamlanarak yetimlerin hizmetine sunuldu. Misyonerlerin cirit attığı Sudan'da yetim çocukların korunması ve eğitimi için büyük yatırımlarla Akabe Yetimler Külliyesini hayata geçiren Yardımeli derneği yüzlerce çocuğun hayatını kurtardı. Yetimhanede okul derslikleri, yatakhane, kütüphane, yemekhane, revir, oyun odaları, cami, çok amaçlı salonlar ve aktivite mekanları bulunuyor

Paylaş