Banka HesaplarıBağış Yap

Aileden Ümmete KARDEŞLİK ZAMANI

Aileden Ümmete KARDEŞLİK ZAMANI

Uluslararası İnsani Yardım Derneği Yardımeli, bu Ramazan ayında da hayırlara köprü olmaya devam edecek.

Yardımeli, Ramazan ayında 81 il ve dünyanın 20 ülkesinde yoğun faaliyetlerde bulunacak. Din, dil, ırk ayırmaksızın "nerede bir ihtiyaç sahibi varsa, biz de orada olmalıyız" diyen Yardımeli, hayırseverler adına, farklı yardım çeşitleriyle her türlü mağdurun yarasına merhem olmaya devam ediyor.

Ramazan ayında, "doğal afet, açlık ve yoksulluktan kaynaklanan acılarının paylaşılması ve kardeşliğin tesisi" için yurt içinde ve yurt dışında, on binlerce aileye, öksüze ve yetime ulaşılacak.

Yardımeli, 100 liralık bayramlıklarla yetimleri, 60 liralık kumanya kartları ile ihtiyaç sahibi aileleri, 10 liralık iftarlarla açları sevindirecek hayırseverlerin desteğini bekliyor.

Hayırseverler Yardımeli  aracılığı ile;

  • Bir fakirin sofrasını kurabilecek,
  • Muhtaç bir aileye kumanya ikram edebilecek ,
  • Bir yetim veya bir öksüzün bayramlık giysisini alabilecek.
     

 

HANGİ TÜR BAĞIŞLAR KABUL EDİLİYOR?

Hayırseverler, zekât, fitre, infak ve tüm bağışlarını tüm bu hayırlı faaliyetler için alan el ile veren el arasında köprü olma misyonu taşıyan Yardımeli ‘ne ulaştırabilecek.

Yardımeli ‘ne,  Gıda Bankacılığı kapsamında, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere giyim ve gıda bağışı yapanlar, yaptıkları bağışları direk gider olarak kaydedebilecek.

Ayrıca Yardımeli derneğimiz Kamu Yararına olan derneklerden olduğu için bu kapsamda yapılacak bağışlar,  bağış yapanlar tarafından gider olarak yazabilecek.

 

HAYIRSEVERLER, 100 TL İLE YETİMLERE BAYRAMLIK ELBİSE HEDİYE EDEBİLECEK

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yurt içinde ve dışında, ‘Bayram sevindiğin kadar değil sevindirdiğin kadar bayramdır’ şiarıyla öksüz ve yetimlere alınan bayramlık kıyafetler, onların bayram sevinçlerine sevinç katacak.

Türkiye ve dünyada 25.000 yetim, öksüz, muhtaç çocuğa bayramlık kıyafet dağıtmayı planlayan Yardımeli aracılığıyla hayırseverler, dünyanın birçok bölgesinde ve yurdumuzun her köşesindeki yetimleri  100 TL ile mutlu edebilecek.

 

MODERN BİR BAĞIŞ YÖNTEMİ: KUMANYA KARTLARI

Yardımeli, kumanya yerine, ihtiyaç sahiplerinin marketten diledikleri ürünü alabilmelerine imkan sağlayan kumanya kartı dağıtıyor. Bu kart ile ihtiyaç sahiplerinin, Türkiye’de yaygın bir marketten, gıdadan çocuk oyuncağına kadar doğrudan kendilerine gerekli olan ürünleri temin etmesine imkan sağlayacak.

Zaman sınırlaması olmayan ve limiti 60 TL olarak belirlenen kumanya paketleri hayırsever bağışçılarımızın bağışlarıyla alınarak muhtaçlara ulaştırılacak.

 

ANADOLU İNSANI DÜNYANIN HER KÖŞESİNE İFTAR SOFRALARI KURACAK

Yardımeli gönüllüleri heyecanla Ramazan ayını bekleyen muhtaçların sofralarında onlarla birlikte iftar açacak. Önceden belirlenen ihtiyaç sahiplerinin sofrasına konuk olunacak, iftar coşkusu onlarla birlikte yaşanacak.

Yardımeli, yetimleri ve öksüzleri giydirme, kumanya dağıtımı, iftarlar, ziyaret programları ile Ramazan coşkusu ve bereketini, Sudan’dan Bosna’ya, Arakan’dan Bakü’ye, Habeşistan’dan Gazze’ye ve Kudüs’e, Diyarbakır’dan İslamabad’a taşıyacak. Ramazan’ın son cumasında ise Kudüs’te Mescidi Aksa’da  iftar sonrasında Filistinlilerle iftar açılacak.

 22.000 yetim ve öksüzün olduğu, elektriklerin günde altı saat verilebildiği, yıkık binaların arasındaki okullarda eğitime devam edildiği, hastanelerde ilaç ve tıbbi malzemelerinin yetersiz olduğu ve kendi kaderlerine terk edilen Gazze’ye Ramazan ayında sahip çıkılacak. Kardeş ailelerimize, başta Gazze olmak üzere dünyanın dört bir tarafına Ramazan ayında bayram öncesi hediyeleri ulaştırılacak.

 

SURİYELİ MÜLTECİLERE SAHİP ÇIKIYORUZ

Yardımeli, Suriye’deki savaştan dolayı ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hayatlarını çok zor şartlar altında geçiren Suriyeli mağdurlara bu Ramazanda da sahip çıkıyor.

Mültecilere, kumanya paketleri, bayramlık elbise ve çeşitli hediyeler verilecek. Böylece Yardımeli, vatanlarından uzak mağdurların acılarını bir nebze olsun dindirmeye çalışacak.

Ayrıca, Yardımeli Suriye okullarında okuyan, 4200 Suriyeli çocuğa bayramlık hediyeler dağıtılacak.

 

"Aileden Ümmete KARDEŞLİK ZAMANI"diyen Yardımeli, infak, yardımlaşma ve iyilik ayı Ramazanda her türlü şartlı bağışlarınızı yerine ulaştırarak, sizinle kardeşleriniz arasında hayır köprüleri kurmaya devam edecek.

Paylaş