Banka HesaplarıBağış Yap

Akabe Yetimler Kompleksi İstişare Toplantsısı Yapıldı

Akabe Yetimler Kompleksi İstişare Toplantsısı Yapıldı

Sudan’ın Başkenti Hartum’da devam eden Akabe Eğitim ve Yetimler Kompleksi inşaatının son durumu ve gelinen nokta hakkında bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Sudan’ın Başkenti Hartum’da devam eden Akabe Eğitim ve Yetimler Kompleksi inşaatının son durumu ve gelinen nokta hakkında bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

2007 yılında bir Kurban Bayramı vesilesi ile başlayan Sudan seferleri, bugüne geldiğimizde önümüze devasa bir proje ile çıkarmıştır. O gün, o sefere çıkan yiğitler ne kadar samimilermiş ki, onlara kurban hisselerini emanet eden bağışçılar nasıl bir halis niyetle hisselerini vermişler ki, onların hürmetine Sudan çalışmaları her geçen gün bereketlenerek devam etmektedir. O gün mütevazı bir çalışma olarak başlayan Sudan faaliyetlerinde, nasip olursa Haziran ayında 100 yetim öğrenci ve öğretmenleri ile eğitime başlanılacaktır.

Sudan’da yapılan faaliyetleri özet olarak, başlıklar halinde sıraladığımızda küçümsenmeyecek çalışmalar olduğu anlaşılacaktır:

-          Akabe Eğitim ve Yetimler Kompleksi

-          Davet-irşat ve tebliğ çalışmaları

-          Su kuyularının açılması

-          Ailelere kalkınma projeleri

-          Sağlık ve sünnet organizasyonları

-          Erzak, kumanya dağıtımları

-          Ramazan Ayı iftar sofraları

-          Kurban Bayramı organizasyonları

-          Nakdi yardımlar

İstişare toplantısına, Mustafa İslamoğlu Hocamız, Yönetim Üst Kurulu Üyeleri, Akabe Vakfı Yönetim Kurulu ve yöneticileri, Hilal TV yönetim kurulu ve yöneticileri, Sudan İstanbul Konsolos Yardımcısı, bu zamana kadar Sudan çalışmalarına destek olan, katkı sağlayan ve Sudan çalışmalarına bizzat katılan hanımefendi ve beyefendiler iştirak ettiler.

Akabe Vakfı Merkez binasında yemek ikramı ile başlayan istişare programı, akşam namazını müteakiben, Kur’an-ı Kerim tilaveti,  Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sadık Danışman’ın açılış konuşmalarının akabinde, faaliyetlerin ve Akabe Yetimler Kompleksinin tanıtıldığı sunumlardan sonra, Mustafa İslamoğlu Hocamızın tavsiye ve duaları ile son buldu.

Akabe Eğitim ve Yetimler Kompleksi’nin geldiği son nokta, bundan sonraki süreç ve işletme modeli hakkında, Yardımeli Yönetim Kurulu üyesi ve Sudan Sorumlusu Mustafa Karaca, görsel görüntüler eşliğinde hazırlanmış sunumla katılımcıları bilgilendirdi. Devam eden inşaatın her aşamasında olduğu gibi bundan sonra da bu tür bilgilendirme ve istişare toplantılarının devam edeceğini ifade ettiler.

Katılımcıların duygu, düşünce ve tavsiyelerinin alındığı toplantı, duygu yoğunluğunun arttığı samimi dualarla tamamlandı.  Sudan çalışmalarına destek olan, katkı sağlayan isimsiz kahramanlar da dâhil olmak üzere, tüm dostlara bir kez daha teşekkür edilerek oturum kapatıldı.

Haziran ayından itibaren eğitim öğretime başlayacak 100 yetim öğrencinin aylık maliyeti konusunda destek olmak isteyenler Yardımeli ile irtibata geçebilirler.

Bir/1 Yetim öğrencinin aylık maliyeti 100 USD’dır. (ALLAH KABUL ETSİN)

Paylaş