Banka HesaplarıBağış Yap

Anadolu da Aktif İyiler İş Başında

Anadolu da Aktif İyiler İş Başında

Yardımeli, kurulduğu günden bu güne hız kesmeden, mazlum ve mağdur insanlara ulaşmak amacıyla hem faaliyetlerine devam etmekte , hem de iyiliği ve iyileri aktif hale getirmeye gayret etmektedir.

Yardımeli, kurulduğu günden bu güne hız kesmeden, mazlum ve mağdur insanlara ulaşmak  amacıyla hem faaliyetlerine devam etmekte , hem de iyiliği ve iyileri aktif hale getirmeye gayret etmektedir.

Anadolu'nun bir çok ilinde oluşturduğu temsilcilik ve gönüllülük çalışmaları ile ; en ücra köşelre kadar ulaşmaktadır. Temsilcilerimiz adeta elimiz, ayağımız, gören gözümüz ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle aramızda  köprü olmuşlardır.

Yardımeli Kayseri Temsilcisi Celil Tekcan ve temsilcilikte görev yapan gönüllü kardeşlerimiz 2014 yılını oldukça hareketli ve yoğun bir çalışma ile geçirdiler. Bu konuda yapılan faaliyetleri  kısaca özetlemeye  çalışan Celil Tekcan " Yoğun bir yıl geçiriyoruz. Özellikle Suriyeli misafirlerimiz açısından Yardımeli Kayseri  Temsilciliği ve Hilal Der bir umut  oldu, bir yuva oldu, sıcak bir yemek oldu... Bu konuda İstanbul Genel Merkezimizle koordineli olarak yaptığımız çalışmalar,  hem Kayseri halkımızdan, hem resmi makamlardan, hem de mazlum ve mağdur kardeşlerimizden takdir , teşekkür ve dua olarak bize geri döndü. Bu işin en güzel tarafı bu olsa gerek. Verdiği bu mutluluk ve sorumluluğun yerine getirilmesinin verdiği huzur... Faaliyetlerimizi kısaca özetlemek isterim :

- Savaşın en yoğun günlerin , Suriye tarafına gönderilen un ve gıda maddeleri

- Yine sınır şeridinde bulunan Suriyeliler için gönderilen gıda, kıyafet   ve temizlik malzemeleri

- Ramazan ayında hergün  kurulan 400 kişilik iftar sofrası

-  Her Ramazan geleneksel  hale gelen ; bir şişe su,bir simit ve üç hurma ikramı ile yapılan ve 450 kişinin katılımıyla gerçekleşen ÜMMET İFTARI'nın bir günlük organizasyonu , gerçekleştirilmesi

- Her Ramazan olduğu gibi Suriyeli ve diğer ailere 600 paket  gıda kolisi, iftariyelik dağıtımları

- Suriyeli misafirlerin çocuklarına yönelik "Yaz Kuran Kursu" açılarak, siyer, ibadet, dini ve ahlaki bilgilerin yanında Türkçe kursu da verildi.

- Sosya etkinlik ve toplumsal uyum projeleri kapsamında ata binme, balık tutma, uçurtma şenliği, Erciyes dağı gezileri, Hayvanat bahçesi ziyaretleri, piknikler ve yarışmalar düzenlendi.

- Hafta sonları yine çocuklara yönelik cıvıltı çalışmalarımız devam etmektedir.

- Suriyeli çocuklardan oluşan ilahi ve marş koromuz, çeşitli etkinliklerde sahne almıştır.

- İhtiyaç sahibi bedensel özürlü kardeşlerimize tekerlekli sandalye dağıtımlarımız devam etmektedir.

-  İhtiyaç sahibi  yaklaşık 1100 aileye her türlü ev eşyası ve ihtiyaçları konusunda yardımlar yapılmıştır.

- Kurban  Bayramı vesilesi ile, 450 aileye kurban payları  ulaştırılmıştır.

- Erciyes Üniversitesinde okuyan  60 Suriyeli öğrenciye ücretsiz Türkçe kursu verilmektedir.

Bizleri bu alanda istihdam eden Rabbimize Hamdolsun." dedi.

Çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı başta Celil Tekcan olmak üzere, tüm kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyor,  çalışmalarında muvaffakiyet ve bereket niyaz ediyoruz.

İyiki varsınız... Allah sayılarınızı artırsın...

Paylaş