Banka HesaplarıBağış Yap

Arakan Evim Projesi

Arakan Evim Projesi

Myanmar zulmünden kaçarak, Bangladeş’e gelen Arakanlı kardeşlerimiz, kamplarda zor şartlar altında, yağmur ve güneşten koruyacak bir barınağa dahi muhtaç bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor.

Çalı-çırpı ve naylonlardan oluşturulan barınaklarda, WC ve banyo ihtiyacını karşılamak mümkün değil. Ev halkının nöbetleşe kullandığı barınaklar, aşırı muson yağmurlarına karşı koyması mümkün değil. Bu amaçla, Arakanlı kardeşlerimize kalıcı ve kullanışlı evler hediye edilecektir.
 


AMAÇ: Arakan kamplarında kötü şartlarda yaşam mücadelesi veren ailelere, yaşanabilir şartlarda sıcak bir yuva hediye etmek.

MODEL: Yerel şartlara uygun, temel üstü korunaklı bambu evler. 16-20 m2 büyüklüğünde, 5 kişilik bir ailenin rahatça yaşayabileceği müstakil bir yuva.

BEDELİ: 800 USD / 1 adet ev

TESLİM SÜRESİ: Başlangıçtan itibaren 2 ay
 


Ayrıca kamplarda yaşayan Arakanlıların en büyük sorunlarından biri, tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının karşılandığı yapıların olmaması. Kanalizasyon ve alt yapının zaten hiç olmadığı kamplarda, pis suların açıktan aktığı ve içme sularına karıştığı maalesef bilinmekte. Açıktan akan pis sular salgın hastalıkların da davetçisi adeta.

Arakan kamplarında inşa edilen Yardımeli Mescitlerinin yanına yapılan WC ve duşluk kabinler, ihtiyacı bir nebze karşılamış durumda. Ama kamplar çok büyük ve kalabalık. WC ve duş kabinlerinin sayısının çoğaltılması aciliyet arzetmektedir.

AMAÇ: Arakan kamplarında zor yaşam şartlarının yanında, zorunlu ihtiyaç olan tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının giderilebileceği, temiz ve çevreye zarar vermeyen kabinlerin inşa edilmesi.

BEDELİ: 600 USD / 1 adet WC

TESLİM SÜRESİ: Başlangıçtan itibaren 2 ay
 

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ


Paylaş