Banka HesaplarıBağış Yap

Arakan mülteci kamplarında yangın

Arakan mülteci kamplarında yangın

Bangladeş’de Arakanlı mültecilerin yaşadığı Cox Bazaar’da bir kampta çıkan yangında 6 bin bambu ev de kül oldu. 15 kişinin hayatını kaybettiği yangında 70 binden fazla insan evsiz kaldı.

Miyanmar’daki zulümden kaçan 1 milyondan fazla Arakanlı mültecinin bulunduğu Bangladeş’de mülteciler oldukça ağır şartlarda yaşamaya çalışıyorlar.Zulmün ve peşinden göçün yoğun olarak başladığı 2017 yılından bu yana Yardımeli derneği olarak Arakanlı mülteci kardeşlerimizin yanında olduk. Kardeşlerimiz için bambu ev kampanyası başlattık ve yüzlerce bambu ev yaptık. Bununla birlikte su kuyuları, mescit, tuvalet inşa ettik.Arakanlı kardeşlerimizin kendi kendilerini geçindirebilmeleri için kendilerine yumurta tavukları, süt keçileri hediye ettik. Gıda ulaştırdık. Eksiklerini gücümüz yettiğince gidermeye çalıştık.

Çıkan yangından sonra evsiz, erzaksız kalan mağdurların yanında olduk ve onlara günlük sıcak yemek vermeye başladık. Bundan sonra da Arakanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.Rabbimiz kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Sizlerden kardeşlerimiz için uzanacak Yardımellerinizi bekliyoruz.

Paylaş