Banka HesaplarıBağış Yap

Arakanlı Müslümanlara 120 Ton Gıda Yardımı

Arakanlı Müslümanlara 120 Ton Gıda Yardımı

Arakanlı Müslümanlara 120 ton gıda yardımı yapıldı. Yardımlarımız artarak devam edecektir.

Güneydoğu Asya ülkesi Burma'nın (Myanmar) Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanlara yönelik sürdürülen katliam devam ediyor. Myanmar'ın batısındaki Arakan bölgesinde Budistlerin Müslümanlar'a yönelik başlattığı katliamlar akıl almaz boyutlara ulaştı. Bölgeden gelen bilgilere göre kadın ve çocuklar dâhil binlerce Müslüman, boğularak ya da canlı canlı yakılarak katlediliyor.

Hatay eski milletvekili ve Yardımeli Derneği’nin kurucu üyelerinden Mehmet Sılay ve Yardımeli Derneği’nin Ankara temsilcisi Şükrü Can başkanlığındaki ekiplerimiz bölgeye intikal ettiler. Bölgeye intikal eden ekiplerimiz, hâlen Bangladeş Kokspazar Bölgesi Arakanlı mülteci kamplarında bulunmakta ve yardımları organize etmektedir.

Bangladeş Kokspazar Bölgesi Arakanlı mülteci kamplarında bulunan Yardımeli Derneği Kurucu Üyesi Şükrü Can, tüm operatörlerden 5 lira karşılığı 4031'e kısa mesaj atarak, Derneğin internet sitesinden, Ziraat Bankası, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Bank Asya bankalarının ilgili hesaplarından yardım yapılabileceğini bildirdi.

Can, sözlerine devamla ''Vatandaşlarımız sadece bağışlarını değil, zekât ve fitrelerini de Arakan'daki Müslümanlar'a bağışlayabilirler'' diye konuştu.

Hatay eski milletvekili ve Yardımeli Derneği’nin kurucu üyelerinden Mehmet Sılay ise şunları söyledi: "Arakanlı Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı bu zulme, bu katliama elbette ki duyarsız kalmayız. Bu nedenle şimdi burada Arakanlı Mülteci kardeşlerimizin yaşadığı Bangladeş Kokspazar Bölgesi’nde bulunmaktayız. Bizler her zaman olduğu gibi mazlumların, mağdurların yanındayız. Arakanlı Müslüman kardeşlerimize gereken her türlü yardımı yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya ve bu zulme sessiz kalmamaya çağırıyorum"dedi.

Şükrü Can, bu bölgedeki Müslümanlar'ın bir bölümünün Bangladeş'e sığındığını; Bangladeş'te bölgeden kaçan 100 bine yakın mültecinin yaşadığını, olayların ardından 30 bin kişinin daha göç ettiğini, YARDIMELİ DERNEĞİ OLARAK ARAKANLI MÜSLÜMANLARA 120 (YÜZ YİRMİ ) TON GIDA YARDIMI YAPTIKLARINI VE BU YARDIMLARIN ARTARAK DEVAM EDECEĞİNİ BİLDİRDİ.

Paylaş