Banka HesaplarıOnline Bağış

Artık, yaraları hızla sarma zamanı..

Artık, yaraları hızla sarma zamanı..

Elazığ merkezli meydana gelen, ama çevre illerin de etkilendiği 6,8 şiddetindeki deprem sonrası topyekün harekete geçen milletimiz, en güzel dayanışma ve yardımlaşma örnekleri sunm

Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren, devlet kurumları ile, sivil toplum kurumları ile herkes seferber olmuştur. Devlet kurumlarının hazırlıklı olması, koordinasyon ve yönlendirmedeki başarısı ile, sivil topluk kuruluşları ve gönüllüler yerinde ve zamanında müdahalelerde bulunmuşlardır.
 


Yardımeli Derneği olarak, ilk andan itibaren Elazığ ve çevre illerdeki temsilci ve gönüllüler harekete geçirilerek, depremin yaşandığı yerlere intikalleri sağlanmıştır. Günün ışıması ile birlikte hazırlanan acil yardımlar (su-kahvaltılık-battaniye vb) mağdur kardeşlerimize ulaştırılmıştır. AFAD koordinasyonunda ihtiyaç duyulan bölgelere ekiplerimiz yönlendirilmiştir.
 


Genel Koordinatörümüz Osman İlhan ilk günden itibaren, bölgedeki ekibe dahil olmuş, O’nun başkanlığında çalışmalar yürütülmüştür. Depremden etkilenen köylere birebir gidilmiş ve ihtiyaç tespitleri  ve ailelerin durum tespitleri yapılmıştır.  Yardımeli Ekip Sorumlusu Osman İlhan :“ İnsanları o kadar vakarlı, sabırlı ve kanaatkar bulduk ki biz de şaşırdık, takdir ettik. Zor şartlar altında bulunmalarına rağmen, imkanlarının kısıtlı olmasına rağmen, eşyalarına, malına mülküne zarar gelmesine rağmen dik durabiliyorlardı, isyankar ve şikayetçi değillerdi. Yaradan yönelmişler, dillerinde dualar vardı. Getirdiğiniz küçük hediyelerden dahi mutlu oluyorlar, dualar ediyorlardı. Bizler bu insanları yalnız bırakamayız, dertleri ile başbaşa bırakamayız. Tüm imkanlarımızla ve gücümüzle desteklerimiz devam edecektir. Zaten bunu başaramaz isek vay halimize. Köylere kadar ailelerin ihtiyaç tespitlerini yaptık. Bölgedeki temsilci ve gönüllülerimiz yine arazide olacaklar ve raporlamalarına devam edecekler. Hazırlanacak rapor değerlendirilecek ve yapılabilecekler kriz merkezi ile görüşülerek, koordinasyon çerçevesinde hızla hayata geçirilecektir.” Dedi.
 

Yardımeli Derneği’ne ulaşan ayni ve nakdi yardımlar yapılan ihtiyaç tespitleri doğrultusunda bölgeye ulaştırılacaktır.
 

Paylaş