Banka HesaplarıBağış Yap

Aslında Kahve Bahane

Aslında Kahve Bahane

Yardımeli Gönüllüler Biriminin koordinasyonunda, " Kardeşliğimiz Yeryüzüne yayılsın" projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerin bir tanesi daha Küçükçekmece'de gerçekleştirildi.

Yardımeli Gönüllüler Biriminin  koordinasyonunda, " Kardeşliğimiz Yeryüzüne yayılsın" projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerin bir tanesi daha Küçükçekmece'de gerçekleştirildi.

Anadolu'nun farklı illerinde de çeşitli zamanlarda yapılan "Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın" programı,  gönüllü emek harcayan, gayret eden aktif iyilerin bir araya gelerek, istişarelerde bulunduğu bir hasbihal programı olarak icra ediliyor. Yardımeli proje ve faaliyetlerinin tanıtılması,  aktif görev alacak arkadaşların tespit edilmesi , halkaya katılması, yeni çevrelere ve yüzlere ulaşılmasının amaçlandığı programlar verimli ve bereketli sonuçları da beraberinde getirmektedir.

Kur'anı Kerim  tilaveti ile başlayan programda ,  Yardımeli projelerinin tanıtıldığı video ve sunumlar yapıldı. Küçük kardeşlerimizin okuduğu Filistin şiirleri, katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Açılış konuşmasını Yardımeli Gönüllüler Birimi Sorumlusu Tuba Sert hanımefendi yaptı :" Kardeşliğimiz Yeryüzüne Yayılsın" programlarımızı, temsilciliklerimizin olduğu her ilde yapıyoruz hamdolsun. Bu programlarda bizlere destek veren, çalışmalarda aktif olan, yanımızda olan tüm dostlara teşekkür ediyorum. Bu konuda aktif olmak isteyen, hayır hizmetlerinde bulunmak isteyen  tüm dostları aramızda görmek bizleri mutlu edecektir. Kapımız herkese açıktır." dedi.

Programa yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya da katılarak bir konuşma yaptı : " Öncelikle gönlünü bu işe vermiş, siz aktif iyilere şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. Bu tür çalışmalarda gönüllülerin varlığı ve çalışmaları çok önemli. Bugün sizlerle hasbihal etmek istiyorum. Zira Yardımeli olarak yaptığımız tüm proje ve çalışmalarda sizlerin emeği ve gayreti fazlaca. Birlikte başardık, birlikte yaptık. Kendinizle gurur duyabilirsiniz. İşte bu iyilik ve şefkat haretini toplumun her kesimine yaymak, ulaştırmak hepimizin görevi. İyilikten kimseye zarar gelmez ve iyi insan olmanın hiç bir maliyeti yoktur. Aksine kazanımı, huzur ve mutluluğu vardır." dedi. Yardımeli Proje ve faaliyetlerinden ve mazlum coğrafyalarda karşılaştığı hazin durumlardan bahseden Karacakaya, konuşmasını yeni arkadaşlara ulaşmanın, yeni yüzlerle tanışmanın önemine vurgu yaparak tamamladı. 

Programda daha sonra ikramlar alınarak , birebir soru-cevap ve sohbet şeklinde devam etti.  

Paylaş