Banka HesaplarıBağış Yap

Avrupa Yardım Gönüllülerini Gazze de Karşıladık

Avrupa Yardım Gönüllülerini Gazze de Karşıladık

Yardımeli – Gazze müdürü ziyaretçi heyet ile birlikte bir grup alan el kardeş ailemize ve kardeş aile olmayan bazı ihtiyaç sahibi aileye de evlerinde birtakım ziyaretler yaptı.

Yardımeli-Gazze Ofisi, Avrupa’dan gelen yardım gönüllülerini Gazze’de bir heyet halinde karşıladı. Güney Afrika’da hayır ve yardım faaliyetleri gösteren El-Aksa Derneğinin Başkanı Şeyh Ebu Bekir Cibril beyin başkanlığı ile karşılanan heyete, Yardımeli - Gazze ofisi müdürü tarafından dernek ofisinin Gazze’de başta olmak üzere gerçekleştirdiği Kardeş Aile Projesi ve diğer çeşitli faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Ardından, Yardımeli – Gazze müdürü ziyaretçi heyet ile birlikte bir grup alan el kardeş ailemize ve kardeş aile olmayan bazı ihtiyaç sahibi aileye de evlerinde birtakım ziyaretler yaptı.

Ertesi günde, ihtiyaç sahibi ailelere birtakım ziyaretler uygulandı. Bu sefer ziyaretçi heyet ziyaret edilen ihtiyaç sahibi 16 ailenin ihtiyaçlarını ve eksikliklerini tespit edip ailelere 300’er dolar nakdi yardım verildi. Ayrıca durumu sağlıksız ve bazı ihtiyaç sahibi aile evlerinde El-Aksa Derneği katkılarıyla birtakım onarım ve bakım işleri yapılması üzerinde ön anlaşma yapıldı. Gelecek günlerde de El-Aksa Derneği’nin katkılarıyla ihtiyaç sahibi aileler için iş imkânı sağlayacak küçük projelerin başlatılması üzerinde ön anlaşma yapıldı.

Ziyaret sonunda, Yardımeli – Gazze ofisi ile Güney Afrika El-Aksa Derneği arasında, gelecekte insanların yararına yapılacak olan hayır ve yardım faaliyetlerinde El-Aksa Derneğinin katkısının sağlanması olmasına koordinasyon yapıldı.

Paylaş