Banka HesaplarıBağış Yap

Avustralya'dan misafirlerimiz vardı

Avustralya'dan misafirlerimiz vardı

Avustralya İslami Çalışmalar Merkezinden ziyaretçilerimiz vardı.Merkezin Genel Sekreteri Nazrul PRAMANIK ve gönüllüsü Abdurrahman bey derneğimizi ziyaret ederek Avustralya kıtasındaki çalışmalarından bahsettiler.

Avustralya İslami Çalışmalar Merkezinden ziyaretçilerimiz vardı.Merkezin Genel Sekreteri Nazrul PRAMANIK ve gönüllüsü Abdurrahman bey derneğimizi ziyaret ederek Avustralya kıtasındaki çalışmalarından bahsettiler. Kendileri Bangladeş asıllı imiş. Avustralya'ya gittiklerinde orada tüm müslümanlara hitap eden çalışmalar başlatmış. Avustralya'da 5 tane çocuklara, gençlere, kadınlara ve genele yönelik merkez açmışlar. Nazrul bey "Avustralya zengin ülke diye bize müslüman ülkeler ve hayır sahipleri destek olmamakta. Devlet de destek vermemekte. Avustralya'daki müslümanlar genelde orta gelirli insanlar. Avustralya nüfusunun %5'i müslüman. Burada hem müslümanların eğitime, hem de orada diğerlerine örnek olunması lazım. Bize destek olmanız olun. Bizleri de unutmayın" dedi.

Dernek Genel Müdürümüz Bahri BULUT ve Genel Koordinatör Osman İLHAN bey de derneğimizin yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerine değinerek yaptığı çalışmaları takdir edip, destek olmaya çalışılması gerektiğini ifade etti.

Paylaş