Banka HesaplarıBağış Yap

Azmin Sergilendiği Sergiye Davetlisiniz

Azmin Sergilendiği Sergiye Davetlisiniz

Fırat henüz 14 yaşında. Ama dışarı çıkamıyor. Diğer çocuklar gibi koşup oynayamıyor. Ama O hiç yılmamış, pes etmemiş...

Adı      : Fırat Güner
Yaşı    : 14 
Tahsil  : 7.sınıf öğrencisi
 
Fırat henüz 14 yaşında. Ama dışarı çıkamıyor. Diğer çocuklar gibi koşup oynayamıyor. Ama O hiç yılmamış, pes etmemiş. Dışarı çıkamadğı için, okuluna gidemiyor. Fakat okumak istiyor. Ve evde eğitimine devam ediyor. Görevli öğretmeni gelip , okul dersleri için eğitimini veriyor. 
Yine boş durmuyor Fırat. Her ne kadar dışarı çıkamasa da , her ne kadar İstanbul'u gezemese de gazetelerden İstanbul resimlerini toplamış ve bir koleksiyon oluşturmuş. Hastalığı O'na hiç engel teşkil etmemiş,  çaresizim dememiş, evindeyken dahi, yatağındayken dahi insanların birşeyler üretebileceklerini, birşeyler yapabileceklerini  bizlere haykırır gibi...
Gerçekten bizler, her türlü imkana sahipken, sağlıklı iken  hala ne yapabilirim, çaresizim, destek yok gibi sudan bahanelerle , yapmamız gereken bir çok işi, görevi ve sorumluluğu  ertelemiyor muyuz? Yapmamız gerekirken yapmadıklarımızdan dolayı hesaba çekileceğimizi unutuyor muyuz ?
 
Fırat , Yardımeli Derneği'nin  destekleriyle, , hastalığının dahi engel olmadığı ve bir azmin , gayretin sonucu oluşan 'AÇILARLA İSTANBUL'  adlı resim sergisini  16 -17 Nisan 2011 tarihinde Altunizade Kültür Merkezinde sergiliyor.
Azimli ve gayretli yavrumuzun bu  çalışması her açıdan takdiri hakeden bir çalışma. Eğer vaktiniz varsa, azmin neler yapabileceğini görmek istiyorsanız sizleri de bu sergiye bekliyoruz.
 

ÖNEMLİ NOT: FIRAT GAZETELERDEN KESİP BİRİKTİRİDİĞİ RESİMLERİN GERÇEĞİNİ  HENÜZ GÖRMEDİ...

Paylaş