Banka HesaplarıBağış Yap

BAĞIŞÇILARIMIZA DUYURU

BAĞIŞÇILARIMIZA DUYURU

Son günlerde meydana gelen piyasalardaki hareketlilik ve dövizdeki kur artışı nedeniyle bağışçılarımızdan gelen sorulara cevap vermek ve kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Dr.Sadık Danışman’ın açıklaması...

“Son günlerde yaşadığımız döviz kurundaki artış, ekonomik hiçbir veri ile açıklanamayacak bir operasyondur. Uluslararası ticarete, hukuka ve teamüllere de uymayan bu uygulamanın fazla uzun sürmeyeceğini ümit ediyor ve millet olarak bizi birbirimize daha sıkı bağlarla bağlayacağına inanıyoruz. Bu zorlu süreci, milletimizle omuz omuza vererek üstesinden geleceğimizden eminiz. Bu hususta bizler de üzerimize düşen görevleri aksatmadan yerine getirmeye gayret edeceğiz.
 


 

Vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında, Türkiye’de ve 35 farklı ülkede gerçekleştireceğimiz organizasyonla ilgili kurban bağışı bedellerini daha önceden açıklamıştık. Organizasyonla ilgili tüm hazırlıklarımız ve planlamalarımız tamamlanmıştır.

Kurban 2018 organizasyonu kapsamında belirlenen kurban bedellerinde her hangi bir değişiklik sözkonusu değildir. Hazırlık ve planlama çerçevesinde kurbanlarımız önceki yıllarda yapıldığı gibi,bu yıl da daha önceden alınmış, bir kısım ödemesi yapılmış ve hazır beklemektedir. Dolayısıyla döviz kurundaki bu artış oluşmadan, kurban ödemeleri planlanmış ve kurbanlar alınmıştır. Vekaletle kurban bağışı kabulü bayramın 1.günü akşamına kadar önceden açıklanan bedellerle devam edecektir. Web sitemizden Online olarak, bankalardan, PTT şubelerinden, temsilcilerimize ve ofislerimize gelerek elden kurban bağışı verilebilmektedir.

Bağışçılarımızın bize emanet ettikleri kurbanları, İslami usullere ve hassasiyetlere göre tek tek kesilecek ve hak sahiplerine eksiksiz ulaştırılacaktır. Emanete sadakat, bizim vazgeçilmez ilkelerimizden biridir.

Şimdiden tüm kardeşlerimizin Kurban Bayramını tebrik eder, sağlık, mutluluk ve huzur niyaz ederim.”
 

Paylaş